#298 Chłopak dla teściowej – Agnieszka Walczak-Chojecka

Jak pozbyć się teściowej? Zwłaszcza gdy starsza pani jest nieznośna i do wszystkiego się wtrąca? Znaleźć jej chłopaka!

 

Natalia wraz z córką Olą, po śmierci męża, mieszka pod jednym dachem z teściową, Idą. Kobieta jest do granic możliwości nie do zniesienia. Kiedy córka wyjeżdża sama na sesję zdjęciową do Jordanii i długo nie daje znaku życia, Natalia postanawia ruszać na poszukiwania. Nie chce jednak zostawiać starszej pani samej, dlatego postanawia ją spiknąć z autorem powieści. Jednak, jak się domyślacie, nie wszystko idzie po myśli Natalii, a zresztą Ida również w głowie ma swój plan. Co z tego wyniknie? Na pewno ciekawe i zabawne sytuacje, którym bohaterki będą musiały sprostać, przekonajcie się sami!

Natalia, sama w sobie, bardzo mnie irytowała swoim charakterem i podejściem do życia. Pozwalała, by jej nie szanowano, była pieskiem na zawołanie. Strasznie uległa, bez pomysłu na życie. Natomiast Ida, szalona teściowa, wykorzystywała naiwność swojej synowej. Ona i jej przyjaciółki korzystają z życia i bawią się na całego. Ola, rozpieszczona córeczka, nie widzi nic poza czubkiem swojego nosa, natomiast wątek z miłością do Husajna najmniej do mnie trafił.

Chłopak dla teściowej to lekka, zabawna powieść, idealna na letnie dni. Mamy tutaj trzy pokolenia kobiet, które są wyrazistymi charakterami. Znajdziemy wątek sensacyjny, romantyczny, trochę podróżniczy. Jest komedia, jest tragedia. Jest także wątek główny, czyli poszukiwania chłopaka dla teściowej, podczas którego bohaterowie napotykają na niemałe przeszkody, radzą sobie w różnych sytuacjach, zabawnych, a czasem mniej.

W książce wszystko jest przerysowane i irracjonalne, jednak dzięki temu jest zabawnie, a ponadto Autorka zmusza Czytelnika do refleksji nad własnymi relacjami z bliskimi.

Ogromnym plusem jest styl Autorki, który jest lekki i przyjemny w odbiorze. Dodatkowo okładka przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia po lekturę. Jeżeli potrzebujecie czegoś lekkiego, komediowego – ta książka jest dla Was!

luna
Recenzja: Chłopak dla teściowej - Agnieszka Walczak-Chojecka

Tytuł: Chłopak dla teściowej

Autor: Agnieszka Walczak-Chojecka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania: 01-06-2022

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2