#293 Sypiając z psychopatą – Carolyn Woods

Carolyn Woods jest zarówno Autorką, jak i bohaterką powieści. To zamożna, wykształcona, niezależna i pewna siebie kobieta w średnim wieku. Samotna, po rozwodzie, mieszkająca w małym wiejskim domku, w otoczeniu przyrody, w którym jest najszczęśliwsza.

Pracowała w niewielkim butiku, sprzedającym między innymi odzież, w którym to poznała Marka, przystojnego klienta. I ten oto przypadkowy klient zrujnował jej życie doszczętnie, zabierając wszystko, co posiadała najcenniejszego. Mężczyzna szybko ją omamił, oczarował urokiem osobistym i zaimponował bogactwem i nonszalancją.

Przez całe osiemnaście miesięcy czekała, aż w końcu będą razem, ponieważ przez cały czas Mark rzekomo narażał swoje życie jako tajny agent. Oferował swej wybrance luksusowe życie i takie też jej dawał. Jednak nie za swoje pieniądze. To ona, wierząc naiwnie w jego chwilowy brak płynności finansowej, pożyczyła mu pieniądze, pozbawiając się tym samym wszystkich oszczędności. Mężczyzna wzbudzał w kobiecie ciągłe poczucie winy, przez co Carolyn czuła się samotna i bezradna. Straciła kontakt z najbliższymi. Ciągle powtarzał jej, że musi być silna, ponieważ warto na niego czekać i w końcu wszystko się ułoży.

„Coraz bardziej izolowałam się od świata, nie spałam i popadałam w coraz głębszą depresję.”

Mark okazał się świetnym aktorem i manipulatorem. Był naprawdę przekonujący, choć mnie osobiście bardzo irytował jego sposób bycia i rozmowy z Carolyn. Śledząc jego poczynania, będziecie przecierać oczy ze zdziwienia i kręcić głową na ogromną naiwność bohaterki.

„Bardzo trudno jest pokazać osobie, która nie poznała Marka, jak bardzo był przekonujący, nawet gdy opowiadał najbardziej niestworzone historie. To także cecha charakterystyczna psychopatów, nasyci cię miłością i uwielbieniem, bez ustanku będzie przypominał, jakie to szczęście, że na siebie wpadliście(…)”

Niestety ta znajomość bardzo źle skończyła się dla Carolyn. Straciła nie tylko dużo zdrowia psychicznego, ale także oszczędności, przyjaciół i relacje z rodziną. Przez sześć lat zmagała się ze stresem pourazowym. Pragnę podkreślić, iż ta książka jest to prawdziwa historia Carolyn Woods, którą wykorzystał mężczyzna, który okazał się psychopatą. Uważam, że bardzo ważna, istotna, ku przestrodze. Jeżeli oglądaliście na Netflixie Oszusta z Tindera i Wam się podobał, gwarantuję, że ta pozycja przypadnie Wam do gustu! Ja serial muszę nadrobić, jednak książce nie mogłam się oprzeć! Naprawdę ciężko było mi uwierzyć, że mężczyzna może tak omamić kobietę. Zabrać jej wszystko i zrujnować doszczętnie życie.  

znak literanova
Recenzja: Sypiając z psychopatą - Carolyn Woods

Tytuł: Sypiając z psychopatą

Tytuł oryg.: Sleeping with a Psychopath

Autor: Carolyn Woods

Wydawnictwo: Znak Literanova

Data wydania: 29-06-2022

Przekład: Alka Konieczka

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2