#291 Żona – Shalini Boland

Ślub to duże przeżycie i wiąże się z mnóstwem przygotowań. Jedyny taki dzień w roku, którego wspomina się do końca życia, nic więc dziwnego, że każda panna młoda chce, aby wszystko było idealne. Niestety nasza główna bohaterka ma ogromne luki pamięci związane z tym wyjątkowym dniem. Bowiem stało się wtedy coś dziwnego i ten mglisty dzień stał się fundamentem intrygi, którą zbudowała Shalini Boland. Teraz, po dziesięciu latach małżeństwa, Zoe wyprawia przyjęcie rocznicowe, które może otworzy jej furtkę do wydarzeń sprzed lat.

Żona to nie jest mrożący krew w żyłach thriller. Bliżej jej do powieści obyczajowej z sensacyjnym zakończeniem. Dopiero ostatnie sceny pokazują jak bardzo rozbudowana jest konspiracja stworzona przez Autorkę. I choć na dreszczyk emocji trochę musimy poczekać, warto jest dobrnąć do ostatniej sceny, która rekompensuje wcześniejszy stonowany początek. I to właśnie te sceny nadają charakter całej powieści, oddają jej niepokojący nastrój.

Kreacje postaci są świetnie stworzone – miałam problem z odgadnięciem, który bohater jest bardziej niewinny. Tym bardziej niełatwo domyślić się, co wydarzyło się tego feralnego dnia podczas ślubu. Czytelnik śledzi każdy krok bohaterów, głowi się, co mogło być przyczyną niewyjaśnionej utraty przytomności i jakie niepokojące wydarzenia się z nim wiążą. Podobał mi się zabieg napisania tej powieści w narracji pierwszoosobowej – do tej pory tego nie lubiłam, jednak lepiej widzimy łatwowierność Zoe, której uczucia wyłaniają się na pierwszy plan.

Podsumowując, bardzo mi się podobała ta książka, dlatego też połknęłam ją zaledwie w kilka godzin. Połączenie thrillera z powieścią obyczajową, która zawiera w sobie sekrety rodzinne, to jest to, co lubię! Nie znajdziecie tutaj krwawych opisów, lecz skrzętnie zaplanowana intryga zwala z nóg, a zakończenia nie sposób się domyślić! Czytajcie, bo naprawdę warto!

literackie
Recenzja: Żona - Shalini Boland

Tytuł: Żona

Tytuł oryginalny: The Wife

Autor: Shalini Boland

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 15-06-2022

Przekład: Dorota Malina

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2