#289 Nagie serca – Colleen Hoover

Beyah nie ma w życiu lekko, ponieważ, choć pod opieką matki, na świecie jest kompletnie sama i musi sobie radzić ze wszystkim sama. Sprzedaje się za kawałek chleba, ponieważ kobieta, która ją urodziła, jest narkomanką i nie przejmuje się utrzymaniem córki. Beyah stara się być silna, choć czasem przychodzi to z trudem…

Jest też Samson, który jest bogatym chłopakiem z dobrej rodziny i kompletnie o nic nie musi się przejmować. Ale nie dajcie się zwieść pozorom.

Kiedy Beyah zostaje zmuszona do powrotu do ojca, nie jest z tego faktu zadowolona, ponieważ czuje, że nie będzie pasować do tego luksusowego świata. Gdy poznaje Samsona, coś się zmienia… Młodzi zaczynają coś do siebie czuć i kontynuują to, choć wiedzą o konieczności rozstania pod koniec wakacji. Kilka dni przed ich zakończeniem na światło dzienne wypływa prawda o Samsonie, której konsekwencje okazują się bardzo bolesne. Beyah nie traci wiary w swojego przyjaciela i w głębi serca rozumie, że sytuacja życiowa pchnęła go w macki przestępczości. Pragnie zostać przy ukochanym, jednak ten nie pozwala jej zrezygnować z marzeń, dlatego też dziewczyna kontynuuje swoją edukację. Gdy spotykają się wiele lat później, to jakby nic między nimi się nie wypaliło…

To nie jest kolejny lekki, wakacyjny romans. To coś znacznie więcej. To opowieść o rosnącym, dużym uczuciu dwójki młodych ludzi. Ludzi poturbowanych przez los. Samotnych. Nieufnych. Odnajdując siebie, czują się jak w domu. W końcu, po latach boju, smutku i zgryzoty, w końcu nadeszło ukojenie i spokój. Beyah i Samson naprawdę na to zasłużyli.

Jestem oczarowana nietuzinkową fabułą. Bohaterami, tak różnymi od siebie i interesującymi. Piękną i wzruszającą historią, która dostarczyła mi całą gamę emocji. Piękną scenerią, w której rozgrywa się akcja. Piórem Colleen Hoover, które nieustannie zachwyca i sprawia, że mam ochotę na więcej.   

Podsumowując, mam wrażenie, że ile bym nie napisała o tej książce, byłoby za mało. Mam nadzieję, że moje słowa przekonają Was do przeczytania jej i zachwycicie się nią równie mocno jak ja! Dajcie się porwać kolejnej cudownej historii od CoHo! Warto!

Recenzja: Nagie serca - Colleen Hoover

Tytuł: Nagie serca

Tytuł oryginalny: Heart Bones

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 28-07-2021

Przekład: Matylda Biernacka

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2