#288 Uśpiona – Alicja Sinicka

Weronika Krzycka ma narkolepsję. Aby normalnie funkcjonować, w ciągu dnia musi zrobić sobie dwie drzemki. Na co dzień kobieta jest nauczycielką angielskiego, a swoich uczniów przyjmuje w domu. Ponieważ dom, w którym mieszka, jest duży, pewnego dnia zaczęła szukać lokatora. Poza tym jest partnerką Kuby, który pracuje w korporacji.

„Jesteś dla mnie wyjątkową partnerką. Nieświadomą. Uśpioną. Kiedyś cię obudzę, obiecuję.”

Alicja Sinicka tym razem podjęła się tematu narkolepsji i to tą chorobą obdarzyła główną bohaterkę. Jednak nie skupiła się wyłącznie na medycznym jej aspekcie, a pokusiła się o przybliżenie Czytelnikowi stanu psychicznego takiej osoby. Weronika przez to, iż musi w ciągu dnia robić drzemki, miewa halucynacje, omamy i nie do końca jest pewna co wydarzyło się naprawdę, a co pojawiło się w sennych marzeniach. Dodatkowo odkrywamy lęki i traumy bohaterki z dzieciństwa i okazuje się, że ważną rolę odegrała matka kobiety, która bagatelizowała chorobę swojej córki, wiecznie nazywając ją „śpiochem”.

Bardzo ciekawym bohaterem w książce jest osoba, która odwiedza Weronikę podczas jej snu. Myślałam, że rozgryzłam tę zagadkę na początku, jednak Autorce udało się wyprowadzić mnie w pole. Wewnętrzne rozterki tej osoby są niepokojące, momentami sprawiają, że dreszcze przebiegają po ciele.

Uśpiona to dobry thriller psychologiczny z dobrze zbudowaną intrygą i ciekawymi postaciami. Dajcie się porwać w narkoleptyczny świat Weroniki i weźcie udział w śledztwie tajemniczej śmierci sąsiadki głównej bohaterki. Gwarantuję Wam, że emocji nie zabraknie!

wab
Recenzja: Uśpiona - Alicja Sinicka

Tytuł: Uśpiona

Autor: Alicja Sinicka

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 15-06-2022

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2