#283 Don’t Leave Me – Lena Kiefer

Kenzie Stayton i Lyall Henderson przeszli trudny czas w swoim życiu i w końcu mogą być razem. Niestety błogie chwile nie trwają długo, ponieważ Lyall został oskarżony o coś, co wydarzyło się cztery lata temu. Mężczyzna jest załamany, ponieważ myślał, że wydarzenia związane z jego byłą dziewczyną należą do przeszłości, którą dawno zamknął… jednak musi się zmierzyć z tym, że każdy uważa go za winnego. Winnego śmierci dziewczyny, z którą niegdyś był w związku. Po kłótni jaka się między nimi narodziła, ona targnęła na swoje życie, popełniając samobójstwo. Jednak dziś dowody wskazują na morderstwo, a osobą oskarżoną jest Lyall. Kenzie od początku wierzy w niewinność chłopaka, dlatego zrobi wszystko, by to udowodnić. Sprawa robi się niewygodna, a on sam podejmuje decyzję, która mocno wpłynie na ich związek. Czy Kenzie zdoła odnaleźć prawdziwego mordercę? A może to Lyall dopuścił się tego okropnego czynu, lecz nie chce się przyznać?

To już ostatni tom trudnej miłości Kenzie i Lyalla. Długo odkładałam tę część, by tak szybko nie żegnać się z bohaterami, jednak ciekawość przygód finałowego tomu zwyciężyła. Serię „Don’t love me” pokochałam od jej pierwszej części i pomimo upływu czasu, pamiętam każdy szczegół w niej zawarty. Moje serce zdecydowanie w całości zdobył tom pierwszy, a trzeci plasuje się na drugim miejscu. Prowadzone śledztwo trzyma w napięciu i dostarcza mnóstwa emocji. Trzymałam kciuki za Kenzie, która mocno zaangażowała się w udowodnienie niewinności Lyalla, chociaż sama w wielu momentach była w niebezpieczeństwie. Czytelnik kluczy labiryntami, wpadając w pułapki zastawione przez Autorkę.

Gdyby nie Kenzie, Lyall dawno poddałby się w tej walce. On nie widział szans na wygraną, to jego dziewczyna wszystko napędzała i mobilizowała każdego po kolei do szukania mordercy. To młoda i odważna kobieta, która dla ukochanego jest w stanie wskoczyć ogień (i to dosłownie!).

Jak to było w przypadku poprzednich tomów, od tej części również nie mogłam się oderwać. Opisywane wydarzenia mocno wpływają na wyobraźnię, sprawiając, że czułam się, jakbym razem z Kenzie szukała kolejnych wskazówek i dowodów na niewinność Lyalla. Bardzo dobra seria, którą polecam każdemu!

jaguar
Recenzja: Don't Leave Me - Lena Kiefer

Tytuł: Don’t Leave Me

Tytuł oryginalny: Don’t Leave Me

Cykl: Don’t love me (tom 3)

Autor: Lena Kiefer

Wydawnictwo: Jaguar

Data wydania: 20-04-2022

Przekład: Katarzyna Łakomik

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2