#282 Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Maud Montgomery

Ania to rudowłosa, jedenastoletnia sierotka, która pewnego dnia zostaje adoptowana i tak trafia na Zielone Wzgórze do rodzeństwa: Mateusza i Małgorzaty. Zaskoczeniem jest przyjazd małej dziewczynki, która miała być… chłopcem, by pomóc przy gospodarstwie. I chociaż Mateusz jest nią totalnie zauroczony, Maryla uważa, że będą z nią same problemy. Ania, aby zostać, musi przekonać do siebie rodzeństwo. Czy dziewczynka swoją obecnością i ogromną wyobraźnią nie przewróci spokojnego świata Maryli do góry nogami?

„Nic nie zdoła ukrócić skrzydeł jej wyobraźni ani przytłumić świata jej marzeń, a zakręt na drodze może zawsze się zdarzyć.

– Życie jest piękne! – szepnęła Ania z zachwytem.”

Mogę powiedzieć, że znam treść tej części, ponieważ oglądałam jakiś czas temu serial na Netflixie. Moje pierwsze spotkanie z Anią odbyło się w szkole podstawowej, a mimo wszystko bawiłam się przy niej wyśmienicie. Co prawda całość przesłuchałam w audiobooku Audioteka, to jednak to piękne wydanie od Wydawnictwa MG zasiliło moją biblioteczkę i prezentuje się pięknie z innymi klasykami. Cudowne ilustracje bardzo dobrze komponują się z treścią książki. Działają i pobudzają wyobraźnię. Tak samo działał na mnie głos lektora w Audiotece, ponieważ Pani Paulina Holtz świetnie interpretowała historię rudowłosej Ani.

Jeżeli nie mieliście okazji poznać tej powieści – serdecznie ją polecam, a jeżeli, podobnie jak ja, chcielibyście sobie odświeżyć przygody Ani, również mocno polecam! Klasyka gatunku jest dobra dla każdego, bez względu na wiek. To ponadczasowa powieść, przy której można się dobrze bawić. Bardzo się cieszę, że znów mogłam towarzyszyć Ani w jej przygodach. Polecam!

mg
Recenzja: Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza

Tytuł oryginalny: Anne of Green Gables

Autor: Lucy Maud Montgomery

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG

Data wydania: 18-05-2022

Przekład: Rozalia Bernsteinowa

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2