#281 Młodość. Wyznania nastolatków – Lisa Aisato, Linn Skåber || RECENZJA PREMIEROWA

Młodość to zbiór opowiadań, wierszy oraz monologów, które opisują nastoletnie życie. Książka traktuje o smutnych, przerażających, często niezrozumianych momentach, które odczuwamy w ciele w okresie dojrzewania. Nie brakuje tutaj również miłych i wesołych akcentów. W książce przestawionych jest wiele sytuacji, wydarzeń, przez które młodzi ludzie wpadają w złość, melancholię, smutek, ale także radość i euforię. Poznajemy różne rodzaje miłości i inne skomplikowane uczucia, z którymi mierzy się młody człowiek.

Myślę, że wielu nastolatków odnajdzie w tej książce odrobinę siebie. Opisuje ona to wszystko, co dzieje się w okresie dojrzewania. Autorka sama rozmawiała z młodymi ludźmi, którzy podzielili się z nią swoimi uczuciami i na podstawie tych spotkań Linn Skåber napisała monologi.

Napisana prostym, czasem zabawnym, zrozumiałym dla młodych ludzi językiem. Dodatkowym atutem książki są piękne ilustracje wykonane przez Lisę Aisato, które podkreślają emocje zawarte w opowiadaniach Autorki.

Podsumowując, chociaż ja okres dojrzewania mam daleko za sobą, bardzo podobała mi się ta książka. Gdybym obecnie była nastolatką, bardzo chciałabym mieć tę książkę na swojej półce. Wielu ludzi odnajdzie w niej wszystkie emocje, jakich doświadczyli, bądź jeszcze doświadczą i być może wyciągną z tego jakąś lekcję. Inni pewnie się w niej nie odnajdą. Każdy jest inny, co podkreśla sama Linn Skåber. Mam nadzieję, że przekonałam Was, iż warto po nią sięgnąć i nacieszyć oczy nie tylko piękną prozą, ale również wspaniałymi ilustracjami. Polecam!

literackie
Recenzja: Młodość. Wyznania nastolatków - Lisa Aisato Linn Skåber

Tytuł: Młodość. Wyznania nastolatków

Tytuł oryginalny: Til ungdommen

Autor: Lisa Aisato, Linn Skåber

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 18-05-2022

Przekład: Milena Skoczko

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2