#268 Idealna terapeutka – Alex Dahl || PRZEDPREMIEROWO

Masz problemy i potrzebujesz kogoś, komu będziesz mogła się zwierzyć, a kto będzie mógł Ci pomóc. Terapeuty. Przychodzisz na godzinne sesje, opowiadasz o swoim życiu – ciężkim dzieciństwie, nieudanym związku, pracy i marzeniach. Zdradzasz swoje mroczne sekrety, które nie wyjdą na światło dzienne, bo znacie je tylko Ty i ona. Ale czy możesz na sto procent zaufać kobiecie, która siedzi naprzeciwko Ciebie? Ta kobieta, raz w tygodniu o umówionej porze, zaprasza Cię do swojego gabinetu, robi skrupulatne notatki, jest skupiona tylko na Tobie. Ale czy Ty na pewno mówisz jej całą prawdę czy jedynie wygodne fakty? A może chcesz się wydawać bardziej interesująca, więc zmyślasz swoją historię?

„W piątki przyjmuję ją o drugiej jako przedostatnią przed rozpoczęciem weekendu. Może dzięki temu jestem bardziej odprężona i w dobrym humorze, ale Leah Iverson zawsze była klientką, z którą chciałam się widywać.”

Jesteś zafascynowana kobietą, która zarabia, pomagając innym rozwikłać własne problemy. Boisz się, że ona Cię rozgryzła i wie, co planujesz. Chyba już czas, by wcielić skrzętnie przygotowany plan w życie. Tak, lepszego momentu nie będzie.

Takie myśli mogą towarzyszyć Lei, znanej pisarce, która pobiera terapię u doktor Kristiny Moss. Poznajemy jej codzienność, życie służbowe, prywatne, rodzinę i przyjaciół. Autorka powoli, lecz z nutką tajemnicy od samego początku, wprowadza Czytelnika w fabułę. Nic nie jest takie, na jakie z pozoru wygląda. Terapeutka, która niegdyś sama potrzebowała pomocy, dużo przeszła i skrywa wiele przed najbliższymi. Pacjentka, która znika, zastawiając pułapkę, która ma wszystkim otworzyć oczy.

I choć fabuła od początku biegnie niespiesznym tempem, wcale mnie to nie nudziło. Historia od początku bardzo mnie zaintrygowała i czekałam, aż wszystkie tajemnice wyjdą na jaw. Ciekawą postacią jest tytułowa terapeutka, czyli Kristina Moss, która ma swoje za uszami. W przeszłości bowiem wydarzyło się coś, z czym kobieta sama nie umiała sobie poradzić, a demony przeszłości rzucają cienie na teraźniejszość i odzywają się w trudnych chwilach. Dałam się porwać tej pełnej niedomówień historii, a to, jak Autorka steruje Czytelnikiem, podsyłając mu mylne tropy w trakcie lektury, jest moim ulubionym zabiegiem w thrillerach. Moment, w którym wszystko zaczęło się klarownie układać w głowie był momentem kulminacyjnym. Polecam fanom twórczości Autorki oraz wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych! Dajcie się wciągnąć w fotel!

filia
Recenzja: Idealna terapeutka - Alex Dahl

Tytuł: Idealna terapeutka

Tytuł oryginalny: Cabin Fever

Autor: Alex Dahl

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 13-04-2022

Przekład: Adrian Napieralski

Moja ocena: 7,5/10

 

 

 

podpis2