#260 Pozorantka – Alexandra Andrews

Florence Darrow od zawsze marzy o jednym – zostać sławną pisarką. Bohaterka pochodzi z małej miejscowości, ma wielkie ambicje, głowę pełną marzeń, lecz brakuje jej wiary w siebie.
Gdy dostaje propozycję zostania asystentką bardzo znanej, ukrywającej się pod pseudonimem, Autorki, zgadza się bez wahania. I to jest ten moment, kiedy życie kobiety odmienia się o 180 stopni. Czy ją polubiłam? Niespecjalnie. Czy rozumiem? Bardzo dobrze.

Początkowo miałam wrażenie, że książka pozbawiona jest jakiekolwiek akcji. Autorka bardzo dokładnie skupiła się na postaci Florence. Rozbudowała jej życie prywatne, a ja żyłam nim razem z bohaterką. Dzięki temu miałam szansę poznać kobietę i zrozumieć jej postępowanie.

I choć leniwie ciągnęła się przez kolejne kartki, historia była w pewien sposób magnetyczna. Od samego początku tkwiła w niej wręcz namacalna tajemnica, a ja koniecznie chciałam poznać dalszy bieg wydarzeń. Przyszedł czas na niemałe zwroty akcji i wielkie zaskoczenie.

Kreacja postaci jest niesamowita, choć nie możemy zapomnieć również o niepowtarzalnym klimacie. Florence zburzyła świat fantazji i zbudowała własne życie na fikcji. W jej mózgu istnieje wieczny wyścig ambicji i obsesji. Do czego może posunąć się człowiek, by osiągnąć cel?
Helen również nie do końca jest uczciwa. Ukrywa się pod pseudonimem i choć ma na koncie ogromny literacki sukces, ma swoje za uszami. Również posiada wielkie ambicje i chęci w realizacji zamierzonego planu. Jej dewiza życiowa to: Po trupach do celu.

Jest to bardzo udany debiut, który okazał się bardzo dopracowanym thrillerem psychologicznym. Bowiem nie zawsze akcja musi pędzić na łeb na szyję, by zachęcić Czytelników. Ja zawsze doceniam te wolniejsze, które powoli są wprowadzane w wartką akcję, by na końcu osiągnąć apogeum. Polecam!

wab
Recenzja: Pozorantka - Alexandra Andrews

Tytuł: Pozorantka

Tytuł oryginalny: Who Is Maud Dixon?

Autor: Alexandra Andrews

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 23-02-2022

Przekład: Katarzyna Rosłan

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2