#256 Idealne życie Molly – Valerie Keogh

Molly wiedzie na pozór idealne, ułożone życie. Ma wspaniały dom, cudownego męża Jacka, dwójkę dzieci oraz wymarzoną pracę, w której się spełnia. Jednak kiedy jej dorosłe dzieci wyprowadzają się z rodzinnego gniazdka, życie Molly i Jacka zaczyna być nudne i monotonne. Kobieta zauważa, że jej mąż coraz później wraca do domu. Gdy stara przyjaciółka Molly proponuje wspólny wypad do spa, a Jack wymyśla jakąś wymówkę, by się wymigać, kobieta postanawia skorzystać z tej propozycji i wyjeżdża sama. I choć przed Jackiem udaje, że bawi się wyśmienicie, to jednak w głębi duszy tęskni za mężczyzną i żałuje że ten został sam w domu.

Podczas wyjazdu kobieta poznaje tajemniczego nieznajomego, który obudził w niej jakieś pierwotne żądze i nie potrafi się mu oprzeć. Gdy mężczyzna ją odtrąca, ta czuje się zażenowana i upokorzona. Wraca natychmiast do domu gotowa zapomnieć o całym zajściu, jednak to nie jest takie proste, ponieważ zauważa go pod swoim domem. Na dodatek zostawił tajemniczą notkę wraz ze swoim numerem telefonu. Dzień po tym zdarzeniu do drzwi Molly puka policja, informując ją, iż owy nieznajomy mężczyzna nie żyje, a ona jest jedną z podejrzanych o morderstwo. Ale jak to jest możliwe, skoro Molly nawet go nie zna? No i kto jest mordercą?

Czy istnieje coś takiego jak idealne życie? Wszystko w jednej chwili może runąć jak domek z kart…

„Jak daleko byś się posunął, żeby zachować pozory idealnego życia?”

Idealne życie Molly to thriller psychologiczny, którego akcja powoli, niespiesznie się rozwija. Lubię takie tempo w książkach, ponieważ mogę się w nią wgryźć i poznać życie bohaterów od podszewki. Za fasadą idealnego życia często są jakieś skazy, problemy i kłamstwa. Autorka również obnaża ludzkie słabości, ukazując, ile człowiek jest gotów zrobić dla pieniędzy.

Książka podczas czytania wciąga, dając więcej pytań niż odpowiedzi. Podzieliłabym ją na dwie części. Pierwsza to problemy życia codziennego oraz sielanka, podczas której niewiele się dzieje. Druga natomiast nabiera tempa, zaczyna pędzić na łeb na szyję, prowadząc nas do zaskakującego finału. Ponieważ lubię książki napisane w ten oto sposób, ta również przypadła mi do gustu. Autorka wymyśliła postacie nieidealne, które odgrywają swoje role w życiu idealnym. Okazuje się, że wystarczy ułamek sekundy, by względny spokój zamienił się w chaos nie do opanowania. Polecam, przeczytajcie!

muza
Recenzja: Idealne życie Molly - Valerie Keogh

Tytuł: Idealne życie Molly

Tytuł oryg.: The Perfect Life

Autor: Valerie Keogh

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 01-01-2022

Przekład: Beata Ziemska

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2