#254 A może ty i ja – Roni Loren

Andi jest pisarką horrorów i tworzy podcasty na trudne tematy. Uwielbia również oglądać dreszczowce na ekranie i zna niemal wszystkie kultowe filmy tego gatunku na pamięć. Jest bardzo ostrożna, nie ufa mężczyznom i z zasady nie pozwala im nocować w swoim domu. W przeszłości spotkało ją wiele zła z rąk płci przeciwnej, także dziewczyna jest bardzo wycofana i samotna.

„Nie wierzyła, aby jej był pisany związek, ale na miłość łączącą innych naprawdę miło było popatrzeć.”

Za ścianą Andi mieszka Hill, który w wyniku pożaru został inwalidą. Cierpi na bezsenność i chodzi na terapię, by przezwyciężyć traumę. Co się stanie, gdy ekscentryczna Andi wkroczy w świat introwertycznego i zamkniętego w sobie Hilla? Czy wyniknie z tego coś dobrego? Przyjaźń albo może nawet miłość?

To była piękna opowieść o tym, że mimo bolesnych doświadczeń, warto się otworzyć na drugą osobę i dać sobie szansę na nowe odrodzenie.

Totalnie przepadłam i zakochałam się w tej historii. Urzekło mnie to powolne, nieśmiałe wchodzenie w relację. Między bohaterami zrodziło się piękne, ostrożne uczucie, które zadziałało jak miód na moje serce. Uwielbiam takie książki! Autorka jest prawdziwą mistrzynią budowania relacji.

Bohaterowie przeszli w życiu piekło, które ich zniszczyło. Ciężko jest im odnaleźć się w rzeczywistości i otworzyć się na nowe. Bacznie obserwowałam ich przemianę, po której stwierdziłam, że jestem z tej dwójki po prostu dumna! Że dali radę przezwyciężyć demony, które ich prześladowały. Nie mieli w życiu lekko, choć są bardzo dobrymi ludźmi i zasługują na najlepsze.

Ta historia dosłownie mnie pochłonęła – stałam się jej częścią, zaangażowałam się w życie bohaterów. Nie sądziłam, że to będzie tak dobra lektura. Było zabawnie i uroczo. Nie brakowało również momentów grozy. Była także namiętność! Ach, jakże gorące iskry pojawiły się między tą dwójką!

Książkę czyta się bardzo szybko, a fabuła jest poprowadzona wręcz świetnie! Jeżeli macie ochotę na uroczą, ciepłą historię, serdecznie Wam polecam!

Burda Słowne
Recenzja: A może ty i ja - Roni Loren

Tytuł: A może ty i ja

Tytuł oryg.: What If You and Me

Autor: Roni Loren

Wydawnictwo: Słowne

Cykl: Say Everything (tom 2)

Data wydania: 01-01-2022

Przekład: Ewa Kleszcz

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2