#252 To wszystko dla ciebie – Louise Jensen

Aiden i Lucy wraz z dwoma synami tworzą na pozór idealną rodzinę. Jednak jak każda rodzina, ta również ma swoje sekrety. Część z nich odkrywamy od razu, część nieco później. Connor, starszy z synów, w przeszłości zrobił coś, czego konsekwencje odbiły się niemal na całej rodzinie. Kieron jest z kolei ciężko chory, co jest bardzo trudne dla rodziców. Bo jak poradzić sobie w kwestii śmiertelnej choroby własnego dziecka? Jakie sekrety kryje jeszcze ta rodzina? Czy to doprowadzi do jakiejś tragedii?

„Ze strachu ludzie zachowują się w sposób nieobliczalny, robią okropne, niewybaczalne rzeczy.”

Historia podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich opowiada losy przed zniknięciem Connora, druga to czas obecny, a trzecia to kilka miesięcy po tych wydarzeniach. Narracja prowadzona jest z perspektywy kilku osób co pozwala nam na lepsze poznanie motywów każdej z nich.

Muszę przyznać, że oczekiwałam dreszczyku emocji, jednak mi tego zabrakło. Pokładałam w niej duże nadzieje i się zawiodłam. Historia jest dość chaotyczna, momentami ciężko się połapać o co chodzi, co już się wydarzyło, a co dopiero nastąpi. Akcja jest leniwa, natomiast pod koniec pędzi na łeb na szyję. Dodatkowo finał trochę nie pasuje do całości historii.

To wszystko dla ciebie skłania do refleksji na temat tego, ile człowiek jest w stanie poświęcić dla drugiej osoby. Dodatkowo podkreśla, że nie warto za wcześnie kogoś oceniać, ponieważ to może być moment, w którym ktoś walczy ze swoimi demonami i nie jest sobą.

Tak jak mówiłam, nie jest to najlepszy thriller jaki czytałam, przebrnięcie przez niego trochę mnie zmęczyło. Niemniej jednak wiem, że Autorka ma na swoim koncie kilka dobrych książek, zatem wyczekuję kolejnej, nieco bardziej dopracowanej. Jeżeli niezbyt często ktoś czyta ten gatunek literacki, będzie usatysfakcjonowany, sięgając po tę pozycję. Podejrzewam, że ktoś, kto często takowe czyta, nie dostanie tego, czego oczekiwał. Sami oceńcie.

Burda Słowne
Recenzja: To wszystko dla ciebie - Louise Jensen

Tytuł: To wszystko dla ciebie

Tytuł oryg.: All for you

Autor: Louise Jensen

Wydawnictwo: Słowne

Data wydania: 27-10-2021

Przekład: Danuta Fryzowska

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2