#246 Niezapowiedziany gość – Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska i inni

Zbiór opowiadań, który wtłacza w serce świąteczną atmosferę. Daje nadzieję, że wszystko się ułoży i będziemy świadkami magicznych cudów. Antologia zawiera w sobie siedem opowiadań, jednak ja nie będę pisać o każdym z nich, ponieważ one są na tyle krótkie, że nie chcę zdradzać całej fabuły. Wspomnę jedynie o trzech z nich.

Pierwsze opowiadanie zawiera w sobie wspomniany wcześniej świąteczny cud. Dominika źle skręca na leśnej drodze i zakopuje się w zaspie, Kieruje się do jedynego domu w okolicy, w którym pali się światło w oknie, by znaleźć pomoc. I tak spotkanie Dominiki i Marcina można zaliczyć do niezwykłych. Jaka przyszłość czeka tę dwójkę?

Historia Marty i Mateusza niesie ze sobą wiele bólu i cierpienia. Bo gdy strata jest tak ogromna, człowiek nie widzi sensu w życiu. Jednak koniec często oznacza nowy początek. Mimo wszystko trzeba mieć iskierkę nadziei na lepsze jutro.

Trzecie opowiadanie podobało mi się najbardziej. Jan i Antonina znają się od dwóch lat, jednak do tej pory wymieniali się jedynie wiadomościami. Z czasem ich relacja bardzo się rozwinęła i narodził się pomysł spotkania twarzą w twarz. Lecz jaka to była niespodzianka! Ta historia zdecydowanie obfituje w świąteczne cuda. Warto dać szansę miłości, może to przeznaczenie!

Co prawda nie jestem fanką antologii, jednak stwierdziłam, że dam szansę tej książce. Nie żałuję, ponieważ dobrze się bawiłam podczas czytania. Każde opowiadanie jest inne, świeże. Niektóre z historii zasługują na większe rozbudowanie, jednak taki jest urok opowiadań. Jeżeli lubujecie się w krótszych formach, oczywiście polecam tę książkę!

muza
Recenzja: Niezapowiedziany gość - Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska i inni
dav

Tytuł: Niezapowiedziany gość

Autor: Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Ilona Gołębiewska, Małgorzata Warda, Natasza Socha, Sabina Waszut, Katarzyna Misiołek

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 10-11-2021

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2