#247 Między literami – Kate Clayborn

Meg wszędzie widzi litery i znaki, w które się układają. To artystka, której nieodłącznym atrybutem jest kartka i długopis. Jest na początkowym etapie rozwoju własnej firmy i kocha to, co robi. Jest skryta i nie potrafi się otworzyć przed ludźmi, chyba że mowa o najlepszej przyjaciółce. I choć dziewczyny są ze sobą bardzo blisko, od jakiegoś czasu ich relacje uległy pogorszeniu i zamiast porozmawiać w cztery oczy, wolą się wzajemnie unikać.

Z Reidem spotkała się, gdy przygotowywała ich ślubne zaproszenia, szyfrując pewne hasło. I gdy teraz ponownie ta dwójka się spotyka, mężczyzna jest ciekaw, skąd Meg tyle o nich wiedziała. Reid to prawdziwy umysł matematyczny, jego życie wypełniają cyferki. Wydawałoby się, że para idealna, prawda? Jednak dzieli ich niemalże wszystko, od sposobu życia po charakter, ale łączy ich miłość do znaków. I chociaż matematyka jest bardzo odległa Meg, ponowne spotkanie z mężczyzną rozpala w niej iskrę ciekawości. Bohaterowie zaczynają rozwijać tę relację poprzez spacery po Nowym Jorku, rozszyfrowując znaki pojawiające się po drodze.

„- Gdybym był szczery, powiedziałbym, że w zeszłym tygodniu obejrzałem wszystkie filmiki na twojej stronie, bo chciałem znów usłyszeć twój głos. Powiedziałbym, że obok mnie w metrze stała kobieta, która musiała użyć takiego samego szamponu co ty, bo niemal zaparło mi dech w piersiach z tęsknoty za tobą.”

Ta historia biegnie niespiesznym tempem i pozwala na niewymuszony jej rozwój. Bohaterowie spędzają ze sobą czas, bawiąc się w różne gry związane ze znakami, na które na co dzień nie zwraca uwagi zwykły przechodzień. Nie ma tutaj rozbudowanych, szczerych rozmów, jest sporo gestów i spojrzeń. Jest to historia dla tych, którzy potrafią czytać między wierszami. Nie będzie brakowało także dramatu, który nadaje pikanterii i efektownie kończy powieść.

Ważnym aspektem książki są relacje – zarówno te przyjacielskie, jak i międzypłciowe. Meg walczy o to, aby się one nie skończyły, jedynie uległy delikatnej zmianie. Uczy się podejmować ważne decyzje, które mają duży wpływ na jej życie.

Między literami to nietuzinkowa historia miłosna, pełna znaków, zagadek i niedomówień. Widzimy świat w postaci literek i cyferek, tak istotnych w codziennym życiu bohaterów. Jesteśmy świadkami miłości, która rozwija się powoli, jest świadoma i dojrzała. To ciekawa, świeża historia, która niesie ze sobą przesłanie. Miło spędziłam z nią czas.

Burda Słowne
Recenzja: Między literami - Kate Clayborn

Tytuł: Między literami

Tytuł oryg.: Love Lettering

Autor: Kate Clayborn

Wydawnictwo: Słowne

Data wydania: 24-11-2021

Przekład: Agnieszka Myśliwy

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2