#244 Promyczek na święta – Klaudia Bianek

Zielony Zakątek to gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez starsze małżeństwo Bożenę i Leona Troczów. Wraz z Marceliną, Hanią i Kajetanem tworzą przytulne i ciepłe miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o troskach. Niestety nawet w takim miejscu nie zawsze wszystko jest proste i zdarzają się wyboje na drodze.

Mamy tutaj do czynienia ze sporą ilością bohaterów, chociaż dzięki szczegółowym opisom Autorki nie sposób się pogubić. Z samej akcji dowiemy się niewiele, dlatego doceniam monologi bohaterów, dzięki którym mogłam ich lepiej poznać i odkryć, z czym się mierzą. Ponieważ każda z postaci niesie własny bagaż doświadczeń. Oprócz wszechobecnej przyjaźni i życzliwości, każdy mierzy się z trudami dnia codziennego.

Jest to piękna historia świąteczna, która skłania do zadumy. Posiada w sobie wszystko, co powinna: szczyptę magii, dużo miłości i dobroci, moc życzliwości, a także nadzieję wlewającą w serce. Nie brak tutaj smutnych momentów, w których łza się kręci w oku, lecz mamy także dobre, zabawne sytuacje, które sprawiają, że człowiek się uśmiecha. Autorka zwraca uwagę na to, aby cieszyć się z małych rzeczy i doceniać obecność bliskiej osoby.

Historia jest wręcz przepełniona miłością. Pierwszą z nich jest taka prawdziwa, dojrzała miłość do grobowej deski, a drugą taka jeszcze nieśmiała, kiełkująca młodzieńcza miłość. Trzecią, i najważniejszą w kontekście tej książki, jest miłość do naszych czworonożnych przyjaciół.

Wzruszająca, ciepła, dająca nadzieję i mnóstwo miłości – to pierwsze, co przychodzi mi do głowy, myśląc o tej książce. Dajcie się zaprosić do Zielonego Zakątka i spędźcie z bohaterami wspaniałe chwile! Polecam!

czwarta strona
Recenzja: Promyczek na święta - Klaudia Bianek

Tytuł: Promyczek na święta

Autor: Klaudia Bianek

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 27-10-2021

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2