#243 Życie jest zbyt krótkie – Abby Jimenez

Vanessa jest znaną youtuberką, podróżuje i nagrywa vlogi ze swoich eskapad. Obecnie stała się rodziną zastępczą dla córki siostry, która wpadła w tarapaty i nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za swoje dziecko.

Jak się domyślacie, mamy tutaj do czynienia z dwójką bohaterów, którzy na siebie wpadają i zakochują się w sobie po uszy… a jak to się zaczęło? Otóż pewnej nocy Vanessa nie może uspokoić małej Grace – pieluszka sucha, brzuszek napełniony, więc co jest nie tak? Adrian, który sąsiaduje z mieszkaniem naszej bohaterki, słyszy krzyki i nie może przez nie zasnąć, dlatego postanawia się przejść i zobaczyć, dlaczego dziecko tak przeraźliwie wyje w nocy. Otwiera mu brudna, zmęczona dziewczyna z dziewczynką na ręku. Co robi Adrian? Tak zaczyna się ta piękna historia!

Gdy tylko myślę o tej książce, na twarzy rysuje mi się ogromny uśmiech. Uwielbiam wszystkie części napisane przez Abby Jimenez. Nie znalazłam w żadnej z nich absolutnie niczego, do czego mogłabym się przyczepić. Są dopracowane w najmniejszych detalach.

Lubię, gdy bohaterowie w książkach są ludzcy i popełniają błędy. Przedstawiona historia miłosna nie jest cukierkowa i wyrwana z rzeczywistości. Jest prawdziwa, wyboista, a bohaterowie nie zawsze są pewni własnych uczuć. Bardzo zbliżyłam się do postaci podczas czytania i odczuwałam te same emocje, co oni w danej chwili. Płakałam wraz z nimi, śmiałam się z ich żartów i do samego końca trzymałam kciuki za wielkie uczucie, które ich połączyło.

Podsumowując, wzrusza i otula niczym ciepły kocyk. Wlewa nadzieję w serce i daje mnóstwo radości. Polecam, przeczytajcie, a nie pożałujecie!

muza
Recenzja: Życie jest zbyt krótkie - Abby Jimenez

Tytuł: Życie jest zbyt krótkie

Tytuł oryginału: Life’s Too Short

Autor: Abby Jimenez

Wydawnictwo: Muza

Cykl: The Friend Zone (tom 3)

Data wydania: 10-11-2021

Przekład: Katarzyna Bieńkowska

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2