#242 Zupełnie inny cud – Agnieszka Olejnik

Norbert Hall, człowiek znany i bogaty, zaprosił na święta rodzinę – dzieci oraz byłe żony. Po raz pierwszy pragnie spędzić je w takim gronie, choć wcześniej nie utrzymywał z żadną z tych osób bliskich relacji. Każde z dzieci pochodzi z innych związków, dlatego też rodzeństwo jest sobie obce, a ojca też za dobrze nie znają, ponieważ nigdy nie brał udziału w ich życiu. Norbert pragnie doświadczyć cudu w te święta, jednocząc wszystkich. Jednak zabiera się za to w dość nieudolny sposób – wymyślił Słoik z przeprosinami, który koniec końców będzie spełniał inną rolę.

Do rodziny dołącza także bezdomny, Pan Zdzisław, któremu udało się doświadczyć cudu, gdy rodzina Hallów pozwoliła mu dołączyć do wspólnej wieczerzy.

Jest to klimatyczna książka, która opowiada o trudach i problemach rodzinnych. Poznajemy wielu bohaterów, z których każdy ma spory bagaż doświadczeń. Znajdziemy tutaj wiele cennych darów, takich jak przebaczenie, rozmowa, potrzeba bliskości i miłość. Jest ciepła i wlewa dobro w serce.

Uważam, że książka, choć opowiada o świętach, nadaje się także do przeczytania także w każdym innym momencie. Zajrzyjcie, zobaczcie, co w sobie kryje!

filia
Recenzja: Zupełnie inny cud - Agnieszka Olejnik

Tytuł: Zupełnie inny cud

Autor: Agnieszka Olejnik

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 13-10-2021

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2