#240 Kraina Spełnionych Życzeń – Joanna Szarańska

Pan Józef prowadzi sklepik pod nazwą Kraina Zeszłorocznych Choinek, gdzie można kupić najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Wieść o jego działalności rozniosła się po świecie i pan Józef w najgorętszym okresie wylatuje służbowo do Berlina. Sklepik natomiast pozostawia pod opieką swojej siostry, małego pomocnika Antosia i przyjaciółki Heleny. Czy pod ich skrzydłami interes kwitnie?

Kraina Spełnionych Życzeń to drugi tom o perypetiach bohaterów małego miasteczka. Ja co prawda pierwszej części nie czytałam, jednak w niczym mi to nie przeszkadzało. Z miłą chęcią wraz z bohaterami przygotowywałam się do świąt.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów, są wyraziści i charakterni. Chociaż jest ich wielu, nie sposób ich ze sobą pomylić. Bardzo podobał mi się sposób zbudowania relacji międzyludzkich między postaciami. Jednak powieść to nie tylko wiele zabawnych sytuacji, ciekawych dialogów, opisów czy ciętych ripost, ale także wiele życiowych porad, które można przełożyć na własne życie.

Czytając Krainę Spełnionych Życzeń bez wątpienia możemy poczuć magię zbliżających się świąt, przeżywać ją razem z bohaterami. Przeczytajcie ją koniecznie, bo to życiowa opowieść, w której nie brak trosk i radości. Podpowiem, że jest idealna na bożonarodzeniowy prezent dla książkoholika! Polecam!

czwarta strona
Recenzja: Kraina Spełnionych Życzeń - Joanna Szarańska

Tytuł: Kraina Spełnionych Życzeń

Autor: Joanna Szarańska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cykl: Kraina Zeszłorocznych Choinek (tom 2)

Data wydania: 27-10-2021

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2