#237 Gdy zasypie śnieg – Agata Przybyłek

Marta czuje się spełniona w życiu. Zawodowo świetnie sobie radzi, w młodym wieku założyła firmę, która świetnie prosperuje. Natomiast w życiu osobistym jest singielką, jednak taki stan rzeczy jej odpowiada. Rodzina dziewczyny ma w tej kwestii inne zdanie, a babcia postanowiła zaszaleć i wręczyć Marcie voucher na wspólny wyjazd w góry na dwa tygodnie. Jej wnuczka jest pracoholiczką, dlatego uważa, iż przyda jej się przerwa od obowiązków. Marta jest zaskoczona i nie chce zostawiać całej firmy na barkach swojego zastępcy, choć z drugiej strony nie chce zranić babci odmową. Dlatego postanowiła się zgodzić i przejść na pracę zdalną, z urokliwymi górami za oknem.

„Marta chciałaby podzielać entuzjazm babci, ale nawet gdy dwudziestego dziewiątego grudnia pakowała wieczorem walizkę, miała ochotę odwołać wszystko i zostać w domu(…) Zawsze była raczej ciepłolubną osobą i wizja marznięcia na zimowych spacerach jakoś nie ekscytowała jej tak jak babci.”

Marta martwi się o babcię, ponieważ ta ma szalone pomysły jak na swój wiek i jest bardzo naiwna. Dlatego na każdym kroku musi ją obserwować i w razie potrzeby interweniować. Gdy kobieta spotkała Pana Euzebiusza, Marta jest sceptycznie nastawiona do ich relacji. Coś w głębi duszy jej mówi, że ten człowiek może oszukać naiwną starszą panią…

Czy ten wyjazd ma prawo mieć happy end? Czy Marta będzie w stanie odpocząć od pracy?

Agata Przybyłek wraca z lekką książką świąteczną, która wleje w Wasze serca dużo ciepła i radości. Mamy tutaj do czynienia z dwoma pokoleniami i dwoma różnymi charakterami. Marta jest stateczna, wycofana i nie w głowie jej romanse. Natomiast pani Janinka chce się zabawić, pojeździć na nartach i spotkać Amora, który trafi strzałą w jej serce. Umiejscowienie całości akcji w Zakopanem to świetne rozwiązanie, które pozwala wczuć się w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Autorka pokazuje, że miłość można spotkać na każdym kroku i w różnym wieku. Bo przecież każdy z nas chce kochać i być kochanym. Czuć ciepło i troskę od drugiej osoby. Jednak trzeba uważać, ponieważ oszuści są wszędzie i nie wiadomo kiedy możemy sobie zaszkodzić. Do każdej relacji należy podchodzić z lekką rezerwą.

Książka jest urocza, otula jak ciepły koc i pozwala wspólnie celebrować oczekiwanie na święta. Wciąga i pozwala się zrelaksować. Polecam!

czwarta strona
Recenzja: Gdy zasypie śnieg - Agata Przybyłek

Tytuł: Gdy zasypie śnieg

Autor: Agata Przybyłek

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 27-10-2021

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2