#236 Jak oddech – Agata Czykierda-Grabowska

Hania jest studentką architektury krajobrazu. Jakiś czas temu pożegnała bliską osobę i od tamtej pory próbuje się pozbierać, lecz efekty końcowe są marne.

Leo też nie ma w życiu lekko. Odkąd jest pelnoletni, przejął na siebie obowiązki głowy rodziny i utrzymuje dom. Ma pod swoją opieką także młodszego brata, który jest ciężko chory. Aby zapewnić mu wyżywienie i leki, wpadł na głupi pomysł, by obrabować kawiarnię na drugim końcu miasta.

Pewnego dnia chłopak spokojnie wkroczył do kawiarni, wyciągnął broń i wymierzył nią w Hanię, która z nerwów zaczęła śmiać się w głos. Udaje mu się zrabować dzienny utarg. Jest to pierwsze, lecz nie ostatnie spotkanie tej dwójki.

Jednak takie zachowanie nie jest w stylu chłopaka i po chwili zaczyna mieć wyrzuty sumienia. Śledząc dziewczynę, wrzuca skradzione łupy do jej skrzynki pocztowej. Hania pragnie dowiedzieć się czegoś więcej o młodym złodzieju i w dość zabawny sposób go przyłapuje.

Podczas bójki, która się między nimi zrodziła, Hania dostrzega znajomy przedmiot na nadgarstku Leona. Rzecz, którą podarowała niegdyś osobie bardzo bliskiej…

Czy rabuś skradł i to?

Jak oddech jest drugą częścią serii, jednak można ją przeczytać bez znajomości pierwszego tomu. Autorka porusza dwie kluczowe kwestie. Żałobę po bliskiej osobie oraz zmagania się z trudną, nieuleczalną chorobą.

Książkę czyta się szybko i choć nie jest to pozycja świąteczna, historia toczy się zimą i wprawia nas w nastrój zbliżających się świąt. Akcja jest szybka, ciągle coś się dzieje, a my jesteśmy świadkami rozterek bohaterów.

Jedyne do czego muszę się przyczepić, to sceny erotyczne. Mam wrażenie, że zepsuły tę piękną i poruszającą historię.

Jeżeli macie ochotę na słodko-gorzką historię, która jest pełna emocji, nie tylko tych dobrych, ale i złych, koniecznie przeczytajcie! Nie jest to cukierkowa love story. Historia jest przepełniona bólem i nadzieją na lepsze jutro. Opowiada o stracie, miłości i o tym, jak pokochać siebie na nowo. Polecam!

czwarta strona
Recenzja: Jak oddech - Agata Czykierda-Grabowska

Tytuł: Jak oddech

Autor: Agata Czykierda-Grabowska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cykl: Jak powietrze (tom 2)

Data II wydania: 27-10-2021

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2