#235 Don’t hate me – Lena Kiefer

To druga część losów Kenzie i Lyalla, bardzo zresztą przeze mnie wyczekiwana.

Kenzie wraca do domu, a Lyall do Chicago na studia. Jesteśmy świadkami ich życia codziennego i przechodzenia żałoby po wielkiej, wakacyjnej miłości.

„- Ale przecież nie będę mogła mu nigdy więcej zaufać, Willy! Obojętnie, jak bardzo tego pragnę, jak bardzo pragnę z nim być, nie potrafię wyrzucić tej historii z Adą z głowy. Przy każdym jego słowie, przy każdym zdaniu zadawałabym sobie pytanie, czy czegoś przede mną nie ukrywa.”

Pewnego dnia Kenzie dostaje propozycję pracy w projekcie hotelu na malowniczej wyspie Korfu od samej Theodory Henderson. Dziewczyna od razu się zgadza i zaczyna pakować walizki, ponieważ ma ochotę odetchnąć od domu. Dziewczynki dorosły, świetnie radzą sobie bez niej, a ojciec… znalazł sobie nową przyjaciółkę, z czym Kenzie nie czuje się najlepiej.

Większość akcji toczy się właśnie w Grecji, gdzie młodzi znów będą mieli szansę się do siebie zbliżyć. Czy po tej burzliwej historii będą potrafili razem pracować?

Autorka, oprócz uczuciowej fabuły, postawiła także na opisy pracy przy remoncie hotelu. Będzie burzliwie, trudno i pracowicie oczywiście. Pracownicy nie są lojalni, przez co na zewnątrz wychodzi mnóstwo poufnych informacji. Na pewno nie jest nudno, ciągle coś się dzieje, bohaterowie mierzą się z masą problemów technicznych. Poznajemy także szerzej pracę projektantów wnętrz.

Podsumowując, choć w tym tomie nie brakuje dramatów, łez i smutnych momentów, mam wrażenie, że jest nieco luźniejszy niż pierwszy tom. Było dużo sytuacji zabawnych, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Dodatkowo na wyspę przyleciał Finlay, a kto lepiej potrafi rozładować napięcie niż on sam!

I tak było fajnie, miło i nagle… wielkie BUM. Co tam się wydarzyło na końcu, to ja nadal w to nie wierzę! Nie zostawia się Czytelnika w takim momencie! Czekam z niecierpliwością na trzeci tom!! Gorąco polecam! Przeczytajcie, poznajcie historię Lyalla i Kenzie! Warto!

jaguar
Recenzja: Don't hate me - Lena Kiefer

Tytuł: Don’t hate me

Tytuł oryg.:  Don’t hate me

Autor: Lena Kiefer

Wydawnictwo: Jaguar

Cykl: Don’t love me (tom 2)

Data II wydania: 27-10-2021

Przekład: Katarzyna Łakomik

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2