#231 Romans pod choinkę – Katarzyna Bester

Ray ma złotą zasadę – nie zakochuje się! W jego słowniku nie występuje takie hasło. Nie znosi także swoich urodzin, które wypadają w Boże Narodzenie, a także Walentynek. Natomiast jako historyk uwielbia Nowy Jork i ciekawostki z nim związane.

Everly jest radosną i kochającą życie dziewczynę. W wyniku wypadku straciła wzrok, więc teraz chłonie świat innymi zmysłami.

„Życie nauczyło mnie, że nie ma sensu oddawać komuś serca, skoro ta osoba najprawdopodobniej potraktuje je jak nietrafiony prezent – zrezygnuje z niego.”

Kiedy Ray pewnego wieczoru jest świadkiem napadu młodocianych bandytów na Everly, bez zastanowienia rusza jej na pomoc. I oto ten dzień zmienia ich na zawsze. Zaczynają się spotykać, a podczas tych spotkań Ray opowiada Everly historię Nowego Jorku. Pewnego dnia wchodzą w układ, który nie może skończyć się dobrze… Gdy niebawem Everly opuści miasto i wróci do rodzinnego domu, pozostanie jedynie wspomnieniem.

Autorka w ciekawy sposób przestawiła postrzeganie świata przez osoby niewidome. Jak radzą sobie na zatłoczonych ulicach, czego pragną. A ponieważ Everly straciła wzrok w wyniku wypadku, najbardziej na świecie pragnie znów widzieć i zobaczyć… Raya.

Powieść jest lekka, dość przyjemna w odbiorze i niewymagająca. Bohaterowie są dobrze wykreowani, nie są sztuczni. Mają dystans do świata i poczucie humoru. Książka jest idealna na jesienno-zimowy wieczór, dodaje wiary w ludzkość i otula niczym ciepły koc.

Mnie osobiście mocno przeszkadzały częste przekleństwa, które nie pasują mi do romantycznej, świątecznej książki ani do przedstawionych w niej bohaterów. Miałam problem z wczuciem się w ten magiczny klimat, przez co czytanie trochę mi się dłużyło. Niemniej jednak, przeczytajcie, przekonajcie się sami!

kobiece

Tytuł: Romans pod choinkę

Autor: Katarzyna Bester

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data II wydania: 01-10-2021

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2