#228 Zima w pensjonacie pod Bukami – Natasza Socha, Magda Stachula i inni

Przedstawiam pierwszą książkę ze świątecznej paczki od Wydawnictwa Filia! Ten rok jest naprawdę wyjątkowy, a listopad i grudzień będzie otulał klimatem mroźnej zimy i przyciągał słodkim zapachem pierników. Zapraszam!

 

Już okładka wprowadza nas w klimat świątecznego ciepła z trzaskających drewienek z kominka. Historie zawarte w środku również wprowadzają nas w błogi stan. Dzięki kilku autorkom wkraczamy w świat pełen magii, zapominając o troskach życia codziennego. Wchodząc do cudownego pensjonatu, wybudowanego z miłością przez panią Różę, czujemy się jak w domu, pośród bliskich. Poznajmy sześć historii, każda jest inna i wyjątkowa.

 

„Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć,

Tęskność zawrotna przybliża nas.

Zbiegną się wreszcie tory sieroce naszych dwu planet,

Cudnie spokrewnią się ciała nam.”

– Stachura

Opowiadanie Nataszy Sochy „Domino” przybliża nam świat Anastazji, która doświadczyła w życiu efektu domina. Bo gdy przewróci się pierwszy klocek, spadają następne… Co wydarzy się w życiu kobiety, gdy domina zaczną się przewracać?

Kolejna historia rozgrywa się na lotnisku w Paryżu, a jej tytuł to „Madame” Magdy Stachuli. Zosia, czekając na lot do Krakowa, poznaje tajemniczego mężczyznę… Czy to przeznaczenie?

W opowiadaniu „Czuły wątek” Renaty Kosin znajdziemy odpowiedź na pytanie, co wydarzy się w życiu trzech kobiet, które postanowiły wybrać się w Bieszczady.

Natomiast Karolina Wilczyńska przekona nas, że „Prawdziwa miłość zawsze zwycięża”.

Kolejne opowiadanie autorstwa Katarzyny Misiołek przenosi nas „Na szlak przeznaczenia”, a tam ujrzymy prawdziwą moc miłości w towarzystwie świątecznego klimatu i sypiącego za oknem śniegu.

W opowiadaniu Doroty Milli „Prawdziwie kocham” poznajemy Miłosza i… Alicję? Czy może wybranką mężczyzny będzie inna kobieta? Sprawdźcie to!

Ostatnia historia, Katarzyny Janus, przedstawia losy Macieja, który do pensjonatu przyjechał w rocznicę ślubu. I choć samotny, on też znajdzie swoją szansę na stworzenie czegoś nowego.

Podsumowując, sięgnijcie po tę antologię pełną miłości, która wlewa w serce nadzieję. Znajdziecie tutaj urokliwy pensjonat, zimową aurę i świąteczny klimat. Gdy weźmiecie ją do ręki, problemy odejdą na dalszy tor, a Wy przeniesiecie się w urokliwe Bieszczady!

filia
Recenzja: Zima w pensjonacie pod Bukami - Natasza Socha, Magda Stachula i inni

Tytuł: Zima w Pensjonacie pod Bukami

Autor: Natasz Socha, Magda Stachula, Renata Kosin, Karolina Wilczyńska, Katarzyna Misiołek, Dorota Milli, Katarzyna Janus

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 27-10-2021

Moja ocena: 6/10

 

 

 

podpis2