#221 Znam twój sekret – Sue Watson

Clare jedzie z rodziną męża na wakacje do Włoch. Miało to być jej remedium na problemy, które ostatnio miewała w małżeństwie. Wydawałoby się, że pobyt w luksusowej willi będzie idealnym sposobem na odbudowanie więzi, gdyby nie Jamie, młodszy brat męża Clare. Przyjechał on niespodziewanie, wraz z niespodzianką w postaci młodej i atrakcyjnej Elli, z którą potajemnie się ożenił. Niestety, pech chciał, że kobieta wybrała sobie Clare jako ofiarę swoich niewinnych żartów. Na domiar złego Ella sugeruje, że zna największy sekret Clare i nie zawaha się go użyć. Te wakacje nie mają prawa dobrze się skończyć.

„- Oboje znamy swoje sekrety. Jeśli ty nie zdradzisz mojej tajemnicy, to ja nie zdradzę twojej.”

W thrillerze pierwsze skrzypce grają tajemnice, które każdy z bohaterów skrywa głęboko w sobie. Jednak to najsłabsze ogniwo jest atakowane przez Ellę, która zobaczyła brak pewności siebie w bratowej i jest ona jednocześnie idealnym celem na jej pasywno-agresywne komentarze. Przyjazd pięknej, uzależnionej od mediów społecznościowych, kobiety, wpłynie na atmosferę i relacje rodziny Taylorów, która woli trzymać swoje rodzinne sprawy z dala od świata.

Bohaterowie są świetnie wykreowani, wszyscy są naszpikowani całą gamą cech charakteru i nie są to jedynie pozytywne cechy. Na pozór idealna rodzina Taylerów w rzeczywistości skrywa wiele sekretów. Pojawienie się Elli może spowodować, że ten starannie wykreowany portret rodzinny może posypać się jak domek z kart.

Podsumowując, Sue Watson tworzy książki, które łączą powieść obyczajową z wolno rozwijającym się finałem, który charakteryzuje thrillery psychologiczne. Podsuwa kolejne tropy, dodając nowe fakty, które odmieniają punkt widzenia. W Znam twój sekret trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dopiero pod koniec akcja nabiera tempa i wszystko powoli staje się jasne. Niemniej jednak, warto czekać na to przyspieszenie, bowiem jest zaskakujące i takie, jakie oczekiwałam. Po raz kolejny Autorka udowodniła, że potrafi dostarczyć rozrywkę na odpowiednim poziomie. Polecam!

filia
Recenzja: Znam twój sekret - Sue Watson

Tytuł: Znam twój sekret

Tytuł oryg.: The Sister-in-Law

Autor: Sue Watson

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 14-07-2021

Przekład: Anna Pochłódka-Wątorek

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2