#209 Wizjer – Magdalena Witkiewicz

Laura jest młodą i pracowitą analityczką w banku. W życiu nie miała łatwo, bowiem jej biologiczna matka oddała ją do adopcji, a rodziców, którzy ją wychowali, traci w wyniku okropnego wypadku. Tak więc kobieta bardzo szybko zostaje zdana sama na siebie.  Dodatkowo staje się samotną matką, jednak jej zaradność sprawia, że świetnie sobie radzi z obowiązkami. Na jednej z konferencji na jaw wychodzi, iż bliski znajomy z Laury popełnił samobójstwo. A firma, w której pracował i piastował wysokie stanowisko, próbuje to zatuszować. Sprawa jest dziwna, kobieta nie wierzy, iż mężczyzna chciałby naprawdę targnąć się na swoje życie. Gdy Laura zaczyna szperać w Internecie, dowiaduje się bardzo niepokojących rzeczy… Co tak naprawdę się wydarzyło? Do czego doprowadzą ją wyszukane informacje?

„Jakby ktoś nieustająco bez naszej wiedzy podglądał nas przez wizjer.”

Muszę przyznać, iż fabuła jest bardzo aktualna. Życie w większym stopniu toczy się w Internecie, a trwająca pandemia jeszcze to pogłębiła. Przestępczość w cyberprzestrzeni zbiera swoje żniwa. Książka pokazuje, jak wiele informacji w Internecie pozostaje na zawsze oraz to, że nigdy nie jesteśmy anonimowi.

Bardzo podobały mi się wzmianki o wszelkich nowinkach technologicznych, które były dopracowane. Bohaterowie są interesujący, każdy ma swoje sekrety i przywary. Fabuła jest dość wciągająca, jednak mnie w całym odbiorze zabrakło dreszczyku emocji. Nie dostałam tego, czego oczekiwałabym od thrillera. Była zagadka, było śledztwo i rozwiązanie, jednak zabrakło mi tego klimatu.  Nie potrafiłam się wciągnąć tak, jak tego oczekiwałam. Sprawdźcie sami, czy będziecie mieli odmienne zdanie! 

wab
Recenzja: Wizjer - Magdalena Witkiewicz

Tytuł: Wizjer

Autor: Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 16-06-2021

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2