#206 Fascynacja – Adrian Bednarek

Oskar żyje na odludziu, kryjąc się ze swoimi mrocznymi fantazjami o Luizie. Serial kręcony na podstawie jego powieści odnosi sukcesy, zapowiadają się następne sezony. Nieoczekiwanie zostaje zamordowana aktorka, która gra główną bohaterkę. Jak się okazuje, to dopiero początek serii zabójstw dziewczyn, które w jakiś sposób są powiązane z Blajerem. Policja wtajemnicza go w śledztwo, twierdząc że burza mózgów pomoże im w rozwiązaniu zagadki. Ciekawie robi się wtedy, gdy Oskar poznaje tajemniczą blondynkę, która do złudzenia przypomina zmarłą Luizę…

Jeżeli lubicie mroczne, duszne klimaty z pogmatwanymi umysłami bohaterów – cała seria o Blajerze jest dla Was. Jeżeli postanowicie przeczytać jedynie Fascynację, to spokojnie, Autor dokonuje retrospekcji, dzięki czemu cała akcja jest zrozumiała. Dużo jest tutaj postaci, wiele wątków, jednak najważniejszy – pogodzenie się ze śmiercią ukochanej – dominuje. Fabuła ukazuje, do czego może doprowadzić nieprzepracowana żałoba, trauma, która zakorzeniła się w sercu. Lektura jest trudna, opisy są makabryczne, ociekają krwią i brutalnością. Psychika głównego bohatera całkowicie siadła – wręcz prosi się on o zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym.

Każdy, kto czytał poprzednie części, na pewno zastanawiał się nad tym, jak Autor zakończy serię z Oskarem. Zrobił to po swojemu – nieprzewidywalnie i szokująco. Jestem pewna, że fani twórczości będą zachwyceni tą częścią, bowiem jest bardziej brutalnie niż w poprzednich. Połączenie psychologicznego profilu bohatera ze scenami zbrodni, dają perfekcyjny obraz całości. Jest to bardzo intrygująca przeprawa przez umysł bohatera.

Oskar nadal jest postacią, której nie da się podpiąć pod żadną kategorię. Zaglądając kolejny raz w głąb jego umysłu, doznajemy wielu różnych emocji jednocześnie. Obrzydzenie, fascynacja, ból czy pożądanie. Człowiek to bardzo skomplikowana jednostka, czasem trudno odnaleźć się w realnej rzeczywistości i stawić czoła problemom.

Podsumowując, po Fascynację trzeba sięgnąć, dowiedzieć się, co kieruje psychopatycznym bohaterem, który dokonuje makabrycznych zbrodni.  Autor po raz kolejny udowodnił, że spod jego pióra wychodzą same majstersztyki i perełki, które trzeba mieć w swojej biblioteczce! Jestem zafascynowana jego twórczością!

novae res
Recenzja: Fascynacja - Adrian Bednarek

Tytuł: Fascynacja

Autor: Adrian Bednarek

Wydawnictwo: Novae Res

Cykl: Cykl o Oskarze Blajerze (tom 3)

Data wydania: 02-06-2021

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2