#204 Wiele hałasu o ciebie – Samantha Young

Evie ma trzydzieści lat i trochę się pogubiła w życiu. Potrzebuje zmiany otoczenia po rozstaniu z facetem. Kobieta znajduje fantastyczną ofertę w Internecie na wyjazd do Anglii, by tam wynająć na miesiąc klimatyczną księgarnię. Marzeniem Evie od zawsze była podróż do ojczyzny ulubionego pisarza, Szekspira. Zarówno księgarnia, jak i sam tytuł książki nawiązują do jego dzieł.

Tak więc idąc za ciosem, Evie rzuca swoje dotychczasowe życie w Chicago, by wyruszyć do Alnster. Kobieta ma w planach przemyśleć swoje życie, spojrzeć na nie z innej perspektywy, z daleka od mężczyzn i nowych rozczarowań. Domyślacie się pewnie, że w tym momencie na drodze Evie stoi przystojny farmer. Ta dwójka poznaje się w momencie, gdy Evie ratuje psa Roane’a. Choć Evie bardzo stara się powstrzymać kiełkujące uczucie, pod koniec wakacji nie jest w stanie nad tym zapanować. Kobieta zakochuje się nie tylko w mężczyźnie, ale również w uroczym miasteczku oraz jego mieszkańcach. Na co zdecyduje się Evie i jak potoczy się jej życie?

„- Wiem, że zakorzeniłem się w tobie, tak jak drzewa zapuszczają korzenie w ziemi. Że niezależnie od tego, co dziś odpowiesz, będę twój, dopóki nie obrócę się w proch. I później.”

Autorka stworzyła piękne, klimatyczne miasteczko, w którym aż chce się zamieszkać. Bohaterowie są barwni, ciekawi i bardzo sympatyczni. Pomysł wynajmu księgarni na wakacje bardzo mi przypadł do gustu. Pomimo wielu przeszkód na drodze, Evie nie straciła pogody ducha, co jest bardzo ważne w życiu,

Roane również jest interesującą postacią, choć nie znamy jego przemyśleń. Jest farmerem, żyje wiejskim rytmem, jednak nie jesteśmy bezpośrednimi świadkami życia na farmie. Jest to jedynie wplecione w dalszy plan.

Jeżeli chodzi o relację tej dwójki, wręcz czekałam, aż się ona rozwinie. Wszystko toczyło się własnym, niewymuszonym rytmem. Kibicowałam im do samego końca.

Śmiało sięgajcie po tę pozycję, ponieważ to urocza, pełna humoru komedia romantyczna, która zostawi mnóstwo ciepła w Waszym sercu!

Burda Słowne
Recenzja: Wiele hałasu o ciebie - Samantha Young

Tytuł: Wiele hałasu o ciebie

Tytuł oryg.: Much Ado About You

Autor: Samantha Young

Wydawnictwo: Słowne

Data wydania: 14-07-2021

Przekład: Marta Komorowska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2