#202 Perska niepewność – Laila Shukri

Znana z Perskiej kobiecości Joanna wraca z Bali, na którym spędziła intymne chwile z Richardem. Mężczyzna obiecał jej życie w Nowym Jorku, a także zadeklarował się wziąć ze sobą starszą z córek Joanny. Kobieta jest bardzo nieszczęśliwa ze swoim mężem Alim, który jest brutalny oraz nie liczy się z uczuciami żony. Niestety wybucha pandemia, która znacznie ogranicza życie publiczne. Joanna traci na długi czas kontakt z Richardem. Gdy tylko nadarza się okazja, aby wyjść z domu, na zajęcia tańca brzucha, Joanna chętnie z tego przywileju korzysta. Na jednym z party, organizowanym przez szejkę Najlę, Joanna poznaje przystojnego i młodego Dżasima, który porywa kobietę w świat niezapomnianych intymnych przeżyć…

„- Wiesz, jak tu jest…  nie mogę z nim się umówić i po prostu gdzieś z nim wyjść. Gdyby Ali się dowiedział… – Wzdrygnęła się(…)

–  Tyle kobiet tu się z kimś spotyka… I nigdy to nie wychodzi na jaw.”

Jak wiecie, od dawna zaczytuję się w książkach Laili Shukri i najnowsza powieść bardzo przypadła mi do gustu. W tej części dowiemy się sporo o początkach covida, zakazach, obostrzeniach i odczuciach bohaterów. Niestety w krajach Zatoki Arabskiej taka izolacja w domu, często z mężem tyranem, może się źle skończyć.

Joannę znam z wielu poprzednich części i nigdy nie pałałam do niej wielką sympatią. Bardzo mnie dziwi to, z jaką lekkością oddaje swoje serce kolejnemu napotkanemu mężczyźnie na swojej drodze. Zakochana w Richardzie, planująca ucieczkę od męża, martwiąca się o jego losy w Chinach, gdzie wybuchła pandemia, lekką ręką zmienia obiekt uczuć. Natomiast sytuacja z Dżasimem jest niemalże identyczna – kilka spotkań, po których kobieta już snuje wizje życia u jego boku. Serce nie sługa – nie da się od tak po prostu o kimś zapomnieć, zwłaszcza jeżeli była to wielka miłość. No chyba że takową nie była.

Podsumowując, książki Laili Shukri mają to do siebie, że są bardzo uczuciowe, trudne, ukazują świat ludzi bogatych i wpływowych, których również dosięgła pandemia COVID-19. Zobaczycie tutaj wielki strach, niepewność, wątpliwości i łzy.

Dodatkowo ta część ukazuje skutki pandemii, skłania do refleksji nad tym, co w życiu istotne. Pozwala zwolnić tempo, przystanąć oraz się zastanowić. Przeczytajcie!
Prószyński i S-ka
Recenzja: Perska niepewność - Laila Shukri

Tytuł: Perska niepewność

Autor: Laila Shukri

Cykl: Perska miłość (tom 7)

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 13-07-2021

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2