#198 Śmierć pani Westaway – Ruth Ware

Harriet po śmierci matki, która zginęła w wypadku, przejmuje po niej profesję, wróżąc z tarota. Gdy kobieta została sama, nie radzi sobie najlepiej w życiu, popada w długi. Hal nie tylko próbuje uporać się z odejściem rodzicielki, ale także znaleźć najlepszy sposób na wydostanie się z dołka finansowego.

Nagle w jej serce wpływa nadzieja. Dostaje tajemniczy list, który niesie ze sobą wiadomość o spadku po majętnej babci! Hester Westaway, która żyła w Kornwalii, nie narzekała na brak pieniędzy. Teraz jej majątek ma zostać rozdzielony pomiędzy członków rodziny, do których, jak się okazuje, należy także Hal Westaway.

„Jedna sroczka smutek wróży,

Dwie radości pełne dni,

Trzy to dziewczę urodziwe,

Cztery – chłopiec ci się śni,

Pięć da srebra cały dzbanek,

Sześć przyniesie złota moc,

Siedem tajemnicę kryje

w najstraszniejszą ciemną noc.”

Choć kobieta nie wierzy w prawdziwość tego listu, wie, że to jej jedyna nadzieja na spłatę długów. I chociaż nic z Kornwalią ją nie łączy, dziadkowie zmarli dawno temu, postanawia udać się na pogrzeb pani Westaway i dobrze zagrać rolę skruszonej wnuczki. Co z tego wyniknie?

Czytałam poprzednią książkę Ruth Ware Pod kluczem i absolutnie mnie zachwyciła. Wiedziałam, że kolejną książkę również muszę mieć u siebie. Tak jak się spodziewałam – to było naprawdę dobre! Znakomicie napisana, wciąga w intrygę od pierwszych stron. Celowym zabiegiem była początkowo wolna akcja, aby uśpić czujność Czytelnika, a potem dać niezwykłą dawkę emocji.

Bohaterowie są wyraziści, z krwi i kości, namacalnie wyczuwalni. Nie jest to cienka książka, bowiem liczy sobie niecałe 500 stron, jednak klimat powieści jest tak niesamowicie hipnotyzujący, że nie wiem, kiedy przeczytałam ostatnią stronę.

Chyba nie muszę Was szczególnie przekonywać do przeczytania powieści? Podsumowując, interesujący bohaterowie, mroczny klimat, niebanalna intryga i powoli odkrywane tajemnice sprzed lat – to wszystko składa się na świetny thriller, który musicie przeczytać! Istny majstersztyk!

czwarta strona
Recenzja: Śmierć pani Westaway - Ruth Ware

Tytuł: Śmierć pani Westaway

Tytuł oryg.: The Death of Mrs. Westaway

Autor: Ruth Ware

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 02-06-2021

Przekład: Anna Tomczyk

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2