#197 Krok do miłości – Sylwia Kubik

Ewa zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Jej życie z bajki szybko zmieniło się w koszmar. Bita i poniżana, pewnego dnia ma kilka chwil na spakowanie walizek i wyniesienie się z mieszkania. Kobieta z niewielką ilością gotówki wyrusza do domu po babci i choć nie ma on idealnych warunków mieszkalnych, Ewa nie ma wyjścia. Poznaje tam Kamila, który również niedawno przeniósł się na Żuławy, gdzie otworzył knajpę, w której Ewa znajduje zatrudnienie. Młodzi wpadają sobie w oko i ich uczucie powoli kiełkuje. Mimo, iż kobieta straciła zaufanie do mężczyzn, postanawia zaryzykować.

„Był jej pierwszym mężczyzną. Wymarzonym, wyśnionym. Oddała mu się z radością(…) Obsesyjnie wręcz czekała na każdy uśmiech, którym ją obdarował, każdy dotyk, każdy komplement.”

Krok do miłości to opowieść o przeciwnościach losu, zdradzie, cierpieniu i bólu, ale także o nadziei na lepsze jutro. Walce o lepszy byt. Ewa nie miała łatwego życia, ponieważ partner jej nie rozumiał i często wyładowywał na niej swoją złość. To nie była miłość. Z dnia na dzień musiała porzucić dotychczasowe życie i wędrować w poszukiwaniu nowej, lepszej codzienności. Żyła w spartańskich warunkach, wielu rzeczy musiała się nauczyć. Opowieść głównie skupia się na bohaterce Ewie, postać Kamila natomiast, choć bardzo interesująca, jest trochę pominięta i jego historię poznajemy nieco słabiej.

Podsumowując, powieść wzrusza i skłania do refleksji. Momentami wywołuje uśmiech na twarzy, innym razem sprawia, że w oczach pojawiają się łzy. Ciekawe, zabawne momenty przeplatają się z niebanalnymi dialogami, a to wszystko dopełnia fakt, że możemy spodziewać się kontynuacji! Polecam!

otwarte
Recenzja: Krok do miłości - Sylwia Kubik

Tytuł: Krok do miłości

Autor: Sylwia Kubik

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 05-07-2021

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2