#193 Ślad – Przemysław Żarski

Rok 1993, studniówkowy czas. Sylwia Nowicka pokłóciła się z chłopakiem, który zostawił ją na poboczu. Dręczony wyrzutami sumienia, wrócił po nią, jednak dziewczyny już nie zastał. Nie znalazł jej też przez kolejne 25 lat. Śledztwo zostaje zamknięte, z racji braku śladów po Sylwii. Po wielu latach w ręce policji trafia taśma, na której widać moment zamordowania dziewczyny. Dlaczego po takim czasie komuś zależy na wznowieniu tematu zaginięcia Nowickiej?

Zespół śledczych będzie miał trudne zadanie, bowiem sprawa Sylwii rzutuje na losy wielu współczesnych osób.  Ktoś celowo dorzuca nowe tropy, wodzi policjantów za nos.

“Pewne decyzje dojrzewają z nami, karmią się na błędach, z czasem spoglądamy na nie z innej perspektywy. Kształtują nas, są sumą błędów, z których się składamy.”

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Przemysława Żarskiego, choć czekają już na mnie kolejne jego książki. Było bardzo interesująco, razem z komisarzem Kreftem próbowaliśmy rozwikłać zagadkę sprzed lat. Od początku bardzo się wciągnęłam, byłam ciekawa, jak skończy się ta historia i nie spodziewałabym się takiego finału! Wielowątkowość książki jest dużym plusem, choć początkowo myślałam, że wkradł się jakiś chaos, jednak Autor wszystko zgrabnie połączył w logiczną całość. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, poznajemy szczegóły śledztwa i w końcu finał tej misternie skonstruowanej intrygi. Już jestem bardzo ciekawa kontynuacji tej historii, zatem niebawem sięgnę po kolejną część.

Mamy tutaj do czynienia z bohaterami z krwi i kości, poznajemy ich życie prywatne. Jest ich wielu i początkowo można się pogubić kto jest kim, jednak z czasem wszystko się układa w głowie. Książka kładzie  nacisk na przeszłość i decyzje, które się podejmuje, ponieważ jeden taki zły wybór rzutuje na teraźniejszość. Może to mieć zły wpływ na życie wielu ludzi, o czym zdążyli się przekonać bohaterowie powieści.

Polecam wszystkim fanom kryminałów. Żarski pisze w sposób bardzo lekki, poetycki, wciąga w fabułę od pierwszych stron. Nie zawiodłam się!

czwarta strona
Recenzja: Ślad - Przemysław Żarski

Tytuł: Ślad

Cykl: Robert Kreft (cykl 1)

Autor: Przemysław Żarski

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 12-02-2020

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2