#187 Beach Read – Emily Henry

January Andrews przybyła do małego miasteczka z wielkim emocjonalnym bagażem. Jej ojciec zmarł rok temu, lecz ona wciąż nie pogodziła się z tym, czego dowiedziała się o nim na pogrzebie – zdradzał jej matkę. January ma w planach spędzić lato na sprzątaniu i sprzedaży domu, w którym jej ojciec prowadził drugie życie z „tą kobietą”. Ale jest też autorką zmagającą się z blokadą twórczą. Ponieważ pisze romanse, jest jej trudno, gdyż przestała wierzyć w szczęśliwe zakończenia.

Dość szybko okazuje się, że jej sąsiadem jest Augustus Everett, były literacki rywal ze studiów. Gus również planuje napisać kolejną powieść. Choć początki tej dwójki są trudne, wpadają na pomysł, by się założyć. Gus napisze romans ze szczęśliwym zakończeniem, natomiast January zmierzy się z literacką fikcją. Spędzają lato, ucząc się wzajemnie sztuki nowych gatunków. Przeżywają wspólnie ciekawe historie, a to bardzo ich do siebie zbliża.

„- Myślałem… nadal myślę, że trzeba być odważnym, żeby wierzyć w miłość. W tę, która trwa. I szukać jej ze świadomością, że można zostać zranionym.”

Ta książka zawiera w sobie mnóstwo emocji. Utrata bliskich, radzenie sobie z żałobą oraz strach przed ułożeniem sobie życia. Jestem pewna, że smutek i ból January dosięgnie Was z kartek tej powieści.

Bardzo podobał mi się pomysł na komunikowanie się ze sobą za pomocą kartek. To bardzo staroświeckie, lecz kiedy Gus i January zaczęli to robić, było dokładnie tak jak w teledysku Taylor Swift i to było takie super romantyczne! Powiew świeżości w czasach świata nastawionego na technologię. Pasowało to do scenerii plaży, wiejskiego domku, gdzie człowiek może wyjechać, by przemyśleć swoje życie.

Podsumowując, jest to dobry wybór na lato – piękna, słoneczna okładka, a w środku niebanalny romans z dobrze przemyślaną fabułą i wyrazistymi bohaterami. Historia chwyta za serce, ukazuje siłę miłości i jest bardzo urocza. Skłania do refleksji, jest życiowa i z wyważoną dawką humoru. Sięgnijcie po nią, a się nie zawiedziecie!

kobiece
Recenzja: Beach Read - Emily Henry

Tytuł: Beach Read

Tytuł oryg.: Beach Read

Autor: Emily Henry

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 02-06-2021

Przekład: Aleksandra Weksej

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2