#177 Zabijaj uważnie – Karsten Dusse || PRZEDPREMIEROWO

Björn Diemel jest adwokatem odnoszącym sukcesy, jednak żona daje mu ultimatum: albo pójdzie na terapię, albo koniec z ich małżeństwem oraz jego kontaktami z córką. Jeżeli mu na tym zależy, musi odbyć trening mindfulness, czyli uważności. Po skończonej terapii przychodzi czas, aby wdrożyć zasady w prawdziwym życiu. Pomaga mu w tym poradnik wręczony przez trenera, którego Björn traktuje jak swego rodzaju biblię. Na efekty długo nie trzeba czekać, bowiem gdy tylko pojawiają się problemy z groźnym klientem, Björn zabija go zgodnie z zasadami mindfulness. Razem z pozbyciem się jednego klienta, rusza fala wydarzeń, które będą stanowiły dla naszego bohatera nie lada wyzwanie!  Co z tego wszystkiego wyniknie? Koniecznie sami się przekonajcie!

„Uważność może zabijać ludzi i łamać nosy. Czasem też roztapia góry lodowe.”

Nie da się ukryć, że Zabijaj uważnie spełnia jednocześnie rolę powieści, jak i poradnika. Każdy kolejny rozdział poprzedza notka mindfulness, która wprowadza nas w daną zasadę. Zatem w treści każdego rozdziału otrzymujemy praktyczne zinterpretowanie przez Björna danej porady.

Björn jest niezwykle bystrym i inteligentnym facetem. Autor wprowadził nas w klimaty i środowisko adwokackie, które, w połączeniu z trudnymi klientami, do przyjemnych i łatwych nie należy. Fabuła nietuzinkowa, rozdziały krótkie, przez co szybko się szyta. Czarny humor nadaje charakter tej powieści.

Diemel wzbudził we mnie ogromną dawkę sympatii. Połączenie kryminału z poradnikiem uważam za świetny i oryginalny pomysł. Autor porusza ważne kwestie, a porady mindfulness zawsze można wprowadzić we własnym życiu. Może niekoniecznie po to, by wykorzystać je do uważnego zabijania, ale czemu by nie zacząć żyć uważniej? Polecam!

Premiera 2 czerwca, zatem biegnijcie do księgarni! Dobrze spędzony czas gwarantowany!
otwarte
Recenzja: Zabijaj uważnie - Karsten Dusse

Tytuł: Zabijaj uważnie

Tytuł oryg.: Achtsam morden

Autor: Karsten Dusse

Wydawnictwo: Otwarte

Cykl: Zabijaj uważnie (tom 1)

Data wydania: 02-06-2021

Przekład: Mateusz Borowski

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2