#176 Druga żona – Sheryl Browne || PRZEDPREMIEROWO

Rebecca i Nicole to przyjaciółki na całe życie. Jednak przez ostatnie trzy lata kobiety fizycznie się nie widziały, korespondowały ze sobą jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Tym bardziej Rebecca jest zaskoczona, gdy nagle dowiaduje się o niespodziewanej śmierci Nicole – samobójstwie. Ale jak to możliwe? Przecież jej przyjaciółka miała tyle powodów do życia! Czy tak bardzo się zmieniła przez ostatnie trzy lata? A może Rebecca nie znała wszystkich szczegółów z jej życia?

Na pogrzebie Rebecca po raz pierwszy spotyka męża Nicole oraz jego dorosłą córkę, Olivię. Kobieta od początku nie wierzyła w samobójstwo przyjaciółki. A teraz, będąc w jej nowym, nieskazitelnie białym domu, ewidentnie nie widać w nim charakteru i duszy Nicole. Rebecca jest gotowa zrobić wszystko, by poznać prawdę, jednak czasem prawda jest gorsza niż cokolwiek, o czym pomyślicie! Mój trop padł na męża… bo przecież zawsze winny jest mąż, czyż nie?

„Richard nie budził podejrzeń, wydawał się kochającym i troskliwym mężczyzną, nie sprawiał wrażenia takiego, przy którym Nicole zamykałaby się w sobie, czuła się uwięziona czy zagrożona.”

Przyznam szczerze, że znam Sheryl Browne z jej poprzedniej powieści i styl pisania bardzo przypadł mi do gustu. Zatem gdy zobaczyłam nową książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć! Mój nos czytelniczy i tym razem mnie nie zawiódł, ponieważ szybko wciągnęłam się w mroczny i duszny klimat tego thrillera.

Na początku powieści wszystko jest jasne i klarowne… Ale później wkraczają niesamowite zwroty akcji i naprawdę ciężko się domyślić, dokąd zmierza ta historia.

Postacie są bardzo dobrze skonstruowane – jednych polubicie, innych wręcz przeciwnie. Ja pokochałam Rebeccę za to, jak nad wszystkim panuje w swoim życiu, że stawia przyjaźń na pierwszym miejscu, choć nie zawsze tak było. Jednak kobieca solidarność w tym przypadku wygrała, i dobrze!

Ta książka sprawi, że nie odłożycie jej na bok przed poznaniem zakończenia. Będzie grała na Waszych uczuciach, spowoduje, że wsiądziecie na emocjonalną kolejkę górską… bez trzymanki! Strach, radość, smutek, oszołomienie – to tylko część emocji, jakie będą Wam towarzyszyć, a będą się one wzajemnie przeplatać i łączyć. W fabule występuje tyle zwrotów akcji, które sprawią, że do końca będziecie zainteresowani tą wartką fabułą. Polecam wszystkim fanom thrillerów psychologicznych!

Premiera już 2 czerwca! Także nie zastanawiajcie się zbyt długo!

wab
Recenzja: Druga żona - Sheryl Browne

Tytuł: Druga żona

Tytuł oryg.: The Second Wife

Autor: Sheryl Browne

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 02-06-2021

Przekład: Jacek Żuławnik

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2