#154 Ty będziesz następna – Jennifer Hillier || PRZEDPREMIEROWO

Angela Wong, jedna z najpopularniejszych dziewcząt w szkole, kiedy miała szesnaście lat, zniknęła bez śladu. Nikt nie podejrzewał, że jej najlepsza przyjaciółka, obecnie wschodząca gwiazda w firmie farmaceutycznej, jest w to zamieszana. Na pewno nie Kaiser Brody, który w liceum był przyjacielem obu dziewcząt.

Po czternastu latach w lesie nieopodal domu Geo, znaleziono szczątki ciała Angeli Wong. Kaiser Brody, który obecnie jest detektywem policji w Seattle, aresztował swoją dawną, licealną miłość – Geo oraz jej byłego chłopaka, Calvina Jamesa.

Relacja Georginy i Calvina zawsze była burzliwa, a w zachowaniu chłopaka było wiele rzeczy, po których Geo czuła się źle. Lecz kochała go na zabój. Była w stanie zrobić wszystko, by go chronić. Ale jak długo można żyć, ukrywając szczegóły dotyczące śmierci najlepszej przyjaciółki?

„(…)Geo ma jednak opowiedzieć jedynie o nocy, gdy zmarła jej najlepsza przyjaciółka. Jest zamieszana tylko w to jedno morderstwo i po złożeniu zeznań czeka ją pięć lat w Zakładzie Karnym w Hazelwood.

Pięć lat. To jak koszmar, ale też jak prezent, rezultat ugody(…), by zakończyć sprawę Dusiciela ze Sweetbay.”

Powieść oferuje nam dwie ramy czasowe pomiędzy teraźniejszością, a czasami poprzedzającymi śmierć Angeli. Dzięki temu mogliśmy poznać lepiej Angelę jako osobę, a nie tylko jako ofiarę seryjnego mordercy. Nastolatka nie zawsze była miła, a jej przyjaźń z Geo była dość skomplikowana.

Książka obfituje w pełen wachlarz emocji. Jest mnóstwo strachu i niepewności. Poznajemy dokładnie Georginę Shaw, jej myśli, uczucia i motywy postępowania. Przeszłość zawsze daje o sobie znać i ma wpływ na podejmowane w życiu decyzje. Kłamstwo osiągnęło tak wielką rangę, że niemożliwe byłoby, żeby pozostało w cieniu. Gdy Geo w końcu trafia do więzienia, tam ma szansę przemyśleć wszystko i zobaczyć, co w życiu jest ważne.

Ty będziesz następna zawiera pięć części, a w każdej odczujecie inne emocje.

A to zakończenie? Totalne zaskoczenie, nie spodziewałam się tego, także totalnie na plus! Podsumowując, dawno nie czytałam thrillera, który tak by mnie wciągnął! Polecam!

muza
Recenzja: Ty będziesz następna - Jennifer Hillier

Tytuł: Ty będziesz następna

Tytuł oryg.: Jar of Hearts

Autor: Jennifer Hillier

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 14-04-2021

Przekład: Beata Słama

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2