#150 Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek – Logan Ury

Logan Ury jest coachem randkowania oraz psychologiem behawioralnym, zatem jej pracą jest pomaganie ludziom zrozumieć relacje międzyludzkie oraz znaleźć swoją drugą połówkę. Zatem w poradniku znajdziecie historie klientów Logan, porady dotyczące szukania partnerów (online i nie tylko), jak przygotować się do randki, kiedy najlepiej odpuścić sobie szkodliwą relację, a kiedy wziąć ślub.

„Myślicie sobie pewnie: po co nam książka o miłości? Przecież miłość przychodzi sama, bez wysiłku. Jest czymś zupełnie naturalnym, przyrodzonym prawem każdego z nas. Zakochujemy się ot tak, bez udziału rozumu, a czasem nawet wbrew niemu. To spontaniczna reakcja chemiczna, a nie przemyślana decyzja.

A jednak… trzymacie przed nosem książkę, bo szukacie miłości, lecz, jak dotąd, bez powodzenia.”

Autorka nie jest typem romantyczki, która czeka na księcia na białym koniu. Jasno zaznacza, że bajki Disneya, które zawsze kończą się szczęśliwie, nie są dobrym wzorcem. Neguje ona „chemię”, która występuje między partnerami, a miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się niezwykle rzadko. Udany i długoletni związek nie spada z nieba – o niego trzeba się postarać. To ciężka praca dwóch stron, która opiera się na wspólnej trosce, zaangażowaniu oraz kompromisach. Wiadomo nie od dziś, że wygląd i namiętność przemijają, zatem trzeba zbudować w związku silniejsze fundamenty.

W książce znajdziecie ankietę, na podstawie której dowiecie się, jakim typem jesteście. Mając już tę wiedzę, z kolejnych rozdziałów poznacie „Wasze” zalety i wady oraz na co zwrócić największą uwagę.                    

Coraz częściej zaczynam sięgać po poradniki, bo chociaż tematyka „Planu na miłość(…)” mnie nie dotyczy, mimo wszystko wyniosłam z niego sporą wiedzę dla siebie. Styl Autorki jest bardzo lekki i przyjemny, z pewną dozą humoru, przez co czyta się go wręcz błyskawicznie. Bez problemu możemy wciągnąć się w losy klientów Logan Ury, śledząc ich poczynania randkowe.

Jeżeli Wy jesteście na etapie szukania miłości lub rozmyślacie, czy Wasz związek ma sens, może się okazać, że praktyczne porady Autorki wiele wniosą do Waszego życia. Dlatego serdecznie zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, ponieważ zawiera w sobie wiele cennych informacji, a przy okazji jest przystępnie i ciekawie napisana.

znak
Recenzja: Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek - Logan Ury

Tytuł: Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek

Tytuł oryg.: How Not to Die Alone. The Surprising Science That Will Help You Find Love

Autor: Logan Ury

Wydawnictwo: Znak

Data wydania: 05-04-2021

Przekład: Aleksandra Gietka-Ostrowska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2