#149 Winny – Jaonna Opiat-Bojarska || PRZEDPREMIEROWO

Marcin wiele przeszedł. Kiedyś, gdy był dzieckiem, popełnił straszliwy błąd, który daje o sobie znać w dorosłym życiu. Gdy znowu wszystko zaczyna się sypać, postanowił wyprowadzić się do Inowrocławia. Jego kolega miał mu załatwić pracę, tym samym lepszy start w nową rzeczywistość. Niestety od wielu dni nie mógł się z nim skontaktować. Postanowił na własną rękę sprawdzić, dlaczego kumpel go olewa. Próbując rozwikłać tę zagadkę, wplątuje się w niezłe tarapaty. Przeszłość daje o sobie znać. Okazuje się, że przez wiele lat żył w kłamstwie i teraz jest czas na to, by poznać prawdę. Nie wszystkim jednak podoba się to, że Marcin zaczyna węszyć. Ktoś chce go wyeliminować. Jak się skończy ta historia? Czy mężczyzna w końcu znajdzie spokój ducha?

Zacznę od tego, że jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Autorki. Słyszałam różne opinie o poprzedniej książce, jednak ta pozycja bardzo zainteresowała mnie swoim krótkim opisem i tajemniczą, piękną okładką. Niestety zawiodłam się.

Akcja w książce jest bardzo powolna, co ma swój urok w tego typu literaturze, gdzie powoli, po kolei poznajemy bohatera, jego życie, motywy oraz rozwiązanie zagadki. Tutaj niestety to przedłużające się tempo bardzo mnie wymęczyło, a sam finał byłam w stanie przewidzieć dużo wcześniej niż Marcin.

Nie polubiłam się także z żadnym z bohaterów, ponieważ nie da się ich lubić. Każdy dopuścił się tak straszliwych czynów, że nadal w to nie wierzę. Jedynie Marcin jest tutaj pokrzywdzony, a w dzieciństwie nie mógł liczyć na pomocną dłoń nawet ze strony najbliższych. Na plus idzie ciekawy pomysł na fabułę, jednak w trakcie coś zaczęło się psuć i nie było tego efektu „wow”. Przeczytajcie ją jednak, by wyrobić sobie własne zdanie, bo może a nuż Wam się spodoba!

Burda Słowne
Recenzja: Winny - Jaonna Opiat-Bojarska

Tytuł: Winny

Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Wydawnictwo: Burda Książki

Data wydania: 14-04-2021

Moja ocena: 4,5/10

 

 

 

podpis2