#145 Weekend – Sherri Smith

Cztery przyjaciółki wybierają się w weekend do uzdrowiska – Sanktuarium SPA. Każda z nich ma własny powód, aby wybrać taką formę rozrywki i wszystkie cztery skrywają mroczne sekrety. Na miejscu poznają guru Dave’a, który przeprowadza uczestników przez medytację oraz różne kuracje uzdrawiające z herbatą ayahuasca. Bohaterki oddają się masażom oraz oczyszczeniu duchowym w uzdrowisku.

„- W ten weekend przeżyjecie transformację. Nikt z was nie wyjedzie stąd taki sam, jaki jest teraz.”

Już po samym prologu wiemy, że tylko jedna z czterech kobiet pozostanie przy życiu po zakończeniu turnusu. Czy to będzie Katie, dorosła gwiazda dziecięca? A może Carmen, najlepsza przyjaciółka Katie, która tonie w długach? Czy to Ellie, doskonała szwagierka Katie, która wymyśliła wyjazd do uzdrowiska? Lub Ariel, którą prześladuje romans z żonatym mężczyzną?

Akcja, jak sam tytuł wskazuje, trwa cały weekend, zatem od piątku do niedzieli. Narracja prowadzona jest przez kolejne przyjaciółki, a z rozdziałów możemy wydobyć kolejne informacje na ich temat. Niewątpliwie Sherri Smith świetnie wykreowała bohaterki, sprawiając, że są one bardzo głębokie i żywe. Wszystkie mają coś za uszami, robią szalone, popsute rzeczy, jednak w większości są sympatycznymi osobami. Po prostu kobiety próbują poradzić sobie w świecie, w którym szanse są przeciwko nim.

Podsumowując, Weekend to bardzo dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, napisany z rozmachem i sercem, w którym jest bardzo sprytnie opracowana tajemnica. Sekrety i kłamstwa każdej z bohaterek ujawniają się we właściwych momentach narracji, prowadząc do rewelacji na sam koniec powieści. Wiecie już, że tylko jedna osoba przeżyje, w związku z tym nie przywiązujcie się do żadnego bohatera, choć Sherri Smith opisuje je w bardzo angażujący sposób. Polecam!

Po lekturze tej książki można zadać sobie pytanie: Jak dobrze znasz swoich przyjaciół?

Prószyński i S-ka
Recenzja: Weekend - Sherri Smith

Tytuł: Weekend

Tytuł oryg.: The Retreat

Autor: Sherri Smith

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 16-03-2021

Przekład: Xenia Wiśniewska

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2