#146 Wdowa – CJ Lyons

Leah Wright jest lekarką, pracującą na ostrym dyżurze, jednak jedyną osobą, której nie może uratować, jest jej mąż Ian, który w Walentynki został brutalnie zamordowany. Gdy Leah wróciła do domu, zamiast obiecanej niespodzianki, zastała zmasakrowane ciało mężczyzny oraz córkę, kulącą się z przerażenia pod łóżkiem. Sprawą morderstwa Iana zajął się Luka Jericho, lecz wszystkie dowody wskazują na wdowę… Kto za tym wszystkim stoi i jakie miał motywy?

„- Czy większość morderstw nie jest powiązana z najbliższymi? Na twoim miejscu skupiłbym się na żonie.”

W książce bardzo dobrze rozwinięte są wątki zarówno Leah, jak i Luki, co wzbogaciło fabułę i pozwoliło nam lepiej poznać bohaterów. Co prawda Leah cierpi na kompleks Boga, próbując ratować wszystkich, którzy trafiają na ostry dyżur, co jest jednak zrozumiałe w przypadku młodych lekarzy.

Jeżeli chodzi o fabułę, dla mnie to była prawdziwa kolejka górska, która nie zwalnia, wręcz pod sam koniec przyspiesza. Po drodze możemy napotkać parę naprawdę dobrych zwrotów akcji, które próbują zmylić Czytelnika. Nie byłam w stanie do samego końca odgadnąć mordercy ani motywu, zatem z wypiekami na twarzy śledziłam tę historię.

Styl pisania CJ Lyons jest łatwy do odczytania, a język jest lekki. Strach, lęk oraz niebezpieczeństwo czyhające za rogiem sprawiają, że Czytelnik staje się emocjonalnie związany z bohaterami. Jest to początek serii, zatem ciekawa jestem rozwinięcia wątku Leah oraz Luki. Był to naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny, od którego nie mogłam się oderwać. Polecam!!

filia
Recenzja: Wdowa - CJ Lyons

Tytuł: Wdowa

Tytuł oryg.: The Next Widow

Autor: C.J. Lyons

Cykl: Jericho and Wright (tom 1)

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 24-03-2021

Przekład: Malwina Maria Stopyra

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2