#141 Fatalne kłamstwo – Valerie Keogh || PRZEDPREMIEROWO

Beth, Megan i Joanne poznają się na uniwersytecie i szybko stają się nierozłączne. Są gotowe zrobić dla siebie wszystko – nawet dochować tajemnicy o tym, co wydarzyło się pewnej feralnej nocy…

Teraz, po czterdziestce, kobiety odnoszą sukcesy zawodowe i każda z nich na własny sposób przepracowała sobie wydarzenia pewnej nocy sprzed dwudziestu lat. Jednak sekrety i kłamstwa pozostawiają po sobie ślad.

Gdy prawda wychodzi na jaw, rujnując wszystko dookoła, ktoś jest gotów poświęcić wszystko, by temu zapobiec…

Śledzimy poczynania trzech kobiet, które przypadkowo spotykają się na uniwersytecie, do incydentu, który zmienił je na zawsze. Każda z bohaterek jest unikatowa, realistyczna oraz ma coś za uszami.

Prawda, chociaż odkrywana powoli, była przesiąknięta jadem. Sukcesywnie, krok po kroku, dowiadujemy się faktów na temat przeszłości dziewczyn, jednak im dalej zagłębiamy się w ten gąszcz kłamstw, tym gorzej. Z pozoru niewinna konfabulacja zapoczątkowała mroczny łańcuch przyczyn i skutków podejmowanych decyzji. Kiedy sekret został ujawniony, zmieniło się ich dotychczasowe życie w pasmo niepowodzeń, a wszystko wokół posypało się w drobny mak. Autorka stworzyła pułapkę dla bohaterek, z której nie ma wyjścia. Dlatego nasunął mi się jeden wniosek, otóż… Kłamstwo jest gorsze od śmierci.

Bo, gdy stoimy nad przepaścią, nie wiedząc jak wyplątać się z tej perfidnej sieci kłamstw, tylko śmierć może nas wyzwolić.

„Stały zaledwie kilka centymetrów od krawędzi klifu, trzymając się za ręce. Beth pośrodku, Joanne po jej lewej stronie, Megan po prawej. Słychać było tylko wiatr, świszczący im w uszach, i huk fal, rozbijających się o skały u podnóża klifów, daleko w dole.”

Świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, ukazujący moc przyjaźni, która potrafi w razie potrzeby przemilczeć temat, zranić bliską osobę. Ale również potrafi otulić jak ciepłym kocem, dodać siły i odwagi. Co się jednak stanie, gdy ktoś zawiedzie nasze zaufanie? Czy można odbudować przyjaźń? Puścić kłamstwo, zdradę w zapomnienie? Książka skłania mocno do refleksji na ten temat. Polecam!

muza
Recenzja: Fatalne kłamstwo - Valerie Keogh

Tytuł: Fatalne kłamstwo

Tytuł oryg.: The Three Women

Autor: Valerie Keogh

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 24-03-2021

Przekład: Katarzyna Bieńskowska

Moja ocena: 7,5/10

 

 

 

podpis2