#127 Żyj zgodnie z fazami księżyca – Kirsty Gallagher

Każdy z nas miewa gorsze dni – kiedy chodzimy rozdrażnieni bez wyraźnego powodu lub mamy problemy ze snem. Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje? Oczywiście można sobie tłumaczyć, że to przemęczenie czy zbyt mała ilość świeżego powietrza. Okazuje się, że wszystkiemu winien jest Księżyc! Książka zachęca do głębszego zrozumienia faz Księżyca i poleca żyć zgodnie z ich rytmem. Księżyc po prostu uwidacznia nasze wewnętrzne emocje.

Autorka dokładnie wyjaśnia wszystkie fazy Księżyca, tłumacząc, w której będziemy bardziej senni, a w której poczujemy się samotni. Dodatkowo każda faza zachęca nas do wykorzystania jej potencjału w codzienności. W książce znajdziecie także bardzo obszerny rozdział o znakach zodiaku i ich księżycowego znaczenia. Każdy znak zodiaku odpowiada za inną cechę charakteru, odnosi się do innej sfery życia oraz wpływa bardziej lub mniej motywująco na działanie. Czasem po prostu należy odpocząć i się wyciszyć.

„A przede wszystkim oglądaj cały świat wokół ciebie z błyszczącymi oczami, bowiem największe tajemnice zawsze ukryte są w najmniej prawdopodobnych miejscach. Ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie odkryją.”

                    – z książki R. Dahla „Billy i Miniputki”

Podsumowując, książkę czyta się szybko i przyjemnie. W rozdziałach zamieszczone są porady, jak najlepiej osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Nie przekonuje nikogo do swoich racji, jak również nie przytłacza nadmiarem informacji. Autorka wielokrotnie podkreśla, iż nie jest to książka naukowa.

Jeżeli jesteście ciekawi otaczającego nas świata oraz jeżeli bardziej chcecie zrozumieć swoje wewnętrzne emocje i lepiej się poczuć – polecam tę pozycję!

W ramach ciekawostki – lutym rządzi Wodnik – buntownik, walczący o swoje prawa i pragnący odmiany od monotonii życia.
muza
Recenzja: Żyj zgodnie z fazami księżyca - Kirsty Gallagher

Tytuł: Żyj zgodnie z fazami księżyca

Tytuł oryg.: Lunar living

Autor: Kirsty Gallagher

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 10-02-2021

Przekład: Elżbieta Kowalewska

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2