#126 Valeria w lustrze – Elísabet Benavent

Valeria właśnie opublikowała swoją pierwszą książkę i obawia się reakcji najbliższych. Dodatkowo rozwodzi się z Adriánem, a nie jest to dla nich łatwe po wielu wspólnych latach. Dodatkowo w życiu Val pojawił się Victor, który rozpala żądze kobiety, sprawił, że życie stało się piękniejsze, niestety pozostają obawy, czy ten związek ma przyszłość. Może jednak zawsze liczyć na wsparcie przyjaciółek, które również przeżywają swoje wzloty i upadki.

Lola czuje się coraz bardziej samotna i znów zaczyna widywać się z Sergiem. Nerea zauważa przybycie dodatkowych kilogramów, a pewnego dnia budzi się z nudnościami. Nie jest przekonana co do swojego związku z Danielem. Carmen natomiast ma niesamowitego faceta, jednak ten ma nadopiekuńczą matkę, która za bardzo próbuje wszystko kontrolować.

„Moje pokolenie czuło się bardzo wyzwolone: byłyśmy kobietami pracującymi, z pretensjami intelektualnymi i pewną dozą zawodowych ambicji. Byłyśmy wykształcone i przygotowane do wyzwań, jakie stawiał przed nami rynek pracy.”

Valeria, Carmen, Nerea i Lola to wspaniałe przyjaciółki, które są przy sobie w trudnych i pięknych chwilach. Pomagają sobie jak tylko mogą i są ze sobą całkowicie szczere. Świetnie bawią się w swoim towarzystwie w słonecznym Madrycie. Ich relacje jednak nie zawsze są wzorowe.

Bohaterki to kobiety sukcesu, mają na oko po trzydzieści lat. Ich życia nie są usłane różami, w pracy nie zawsze wszystko wychodzi, a związki z facetami nie zawsze są proste. Ciężko im otworzyć się na drugiego człowieka, boją się mówić o uczuciach, czasem nie potrafią się zaangażować.

Od pierwszej strony polubiłam się z tymi kobietami. Pomimo wielu różnic, odmiennych zdań, świetnie ze sobą współgrają. Nie czytałam co prawda pierwszego tomu powieści, jednak bez problemu odnalazłam się w perypetiach bohaterek.

Fabuła jest bardzo lekka, zatem nie doszukujmy się w niej większego sensu. Takie historie są bardzo potrzebne, by spojrzeć na swoje życie z dystansem, odprężyć się i dać się ponieść erotycznym uniesieniom bohaterek. Znajdziecie tu dużą dawkę dobrego humoru, zabawne dialogi i dużo dystansu do siebie.

Autorka ukazała w powieści moc przyjaźni i przekonuje, aby zawsze być sobą. Nie podążać ślepo za stereotypami i nie pozwalać nikomu za siebie decydować. Każda z nas ma prawo żyć po swojemu, na własnych zasadach.  

Zajrzyjcie zatem do kolorowego Madrytu i poznajcie losy przyjaciółek! Zachęcam! Dodam tylko, że powieść została zekranizowana przez Netflix.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

nakanapie
Recenzja: Valeria w lustrze - Elísabet Benavent

Tytuł: Valeria w lustrze

Cykl: Valeria (tom 2)

Tytuł oryg.: Valeria en el espejo

Autor: Elísabet Benavent

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 20-01-2021

Przekład: Iwona Michałowska-Gabrych

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2