#117 Druga młodość, cóż z tego, że druga – Caroline de Maigret, Sophie Mas

Autorki podpowiadają, jak radzić sobie z upływającym czasem, jak zadbać o siebie i czuć się dobrze we własnym ciele. Książka przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, jednak najbardziej kierowana jest do Pań po czterdziestce.

To bardzo lekki poradnik, w którym znajdziecie wspomnienia, anegdotki oraz prywatne opowieści, opatrzone komentarzem Autorek. A to wszystko w przepięknej formie graficzno-słownej.

„Z czułością wspominasz chwile, dzięki którym dojrzałaś.”

Rzadko zdarza mi się sięgać po poradniki, lecz tutaj postanowiłam zrobić wyjątek. Nie żałuję, ponieważ klasa i elegancja Francuzek od zawsze bardzo mi imponuje. Dodatkowo szybko się czyta, zawiera zabawne historyjki, które pokazują nam, że każdego z nas kiedyś dopadnie starość, a to zdecydowanie nie jest temat, który powinien nas zawstydzać. Znajdziecie tu porady kosmetyczne i modowe, lecz ta książka stawia na indywidualizm – my same decydujemy o tym, jakie pragniemy być. Poradnik może nas lekko nakierować, pokazać plusy i minusy danego zagadnienia. Każda z nas powinna żyć w zgodzie przede wszystkim ze sobą.

„Opalanie się powoduje zmarszczki. Uśmiechanie się powoduje zmarszczki. Imprezowanie powoduje zmarszczki. Dobry Boże, jakie nudne życie muszą wieść ludzie pozbawieni zmarszczek.”

Jak wcześniej wspomniałam, w książce znajdują się piękne fotografie, a na końcu Autorki umieściły listę ciekawych miejsc Paryża, więc gdyby ktoś się wybierał i szukał inspiracji to polecam.

Podsumowując, bardzo lekka, przyjemna lektura, która podnosi na duchu i poprawia humor. Zdecydowanie warto!

muza
Recenzja: Druga młodość, cóż z tego, że druga - Caroline de Maigret, Sophie Mas

Tytuł: Druga młodość, cóż z tego, że druga

Tytuł oryg.: Older, but Better, but Older

Autor: Caroline de Maigret, Sophie Mas

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 20-01-2020

Przekład: Adriana Celińska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2