#118 Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą – Jennifer Ashton, Sarah Toland

Czy dwanaście miesięcy wystarczy, by poczuć się szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą? Na to pytanie próbowała odpowiedzieć Autorka – Jennifer Ashton, podejmując co miesiąc inne wyzwania, by móc podzielić się z nami swoimi obserwacjami.

Czy Wy wprowadzacie w swoje życie jakieś postanowienia noworoczne? Domyślam się, że łatwiej postawić sobie jakieś cele, niż je realizować. Jeżeli tak, to ten poradnik jest dla Was!

Autorka wiele przeżyła w ciągu ostatnich miesięcy, dlatego postanowiła zrobić coś dla siebie. Mianowicie zadbać o swoje zdrowie, podejmując miesięczne wyzwania przez cały, okrągły rok. Zatem na każde kolejne zadanie miała 30 dni, czyli tyle, ile potrzebujemy, by wyrobić w sobie nawyk.

Porady są przeznaczone dla każdego z nas, ponieważ nie wymagają one ani wielkiego wysiłku, ani ogromnej ilości poświęconego czasu. W każdym miesiącu Ashton opisuje swoją historię, dodaje garść informacji, podpartych badaniami naukowymi oraz podrzuca nam cenne rady od siebie, które ułatwią wykonanie danego zadania.

Wiecie co się okazało? Każde wyzwanie sprawiło, że Autorka poczuła się lepiej we własnym ciele! To było dla niej wielkim zaskoczeniem, że tak małe zmiany wpływają na jej dobre samopoczucie i lepszy wygląd.

Wracając do pierwszego pytania: czy dwanaście miesięcy wystarczy, by być się szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą? Jak najbardziej tak! Autorka udowadnia na samej sobie, że niemożliwe nie istnieje. Mimo, iż sama jest bardzo zapracowaną osobą, potrafiła znaleźć w sobie siłę, by podołać wyzwaniom. Ponieważ dbanie o siebie to nie tylko fryzjer czy manicure, ale również to, jak czujemy się wewnętrznie same ze sobą. Jak gospodarujemy czasem, jak dbamy o nasze zdrowie, czy jesteśmy przyjaciółkami same dla siebie. Taka samoświadomość kształtuje zarówno nasze wewnętrze, jak i zewnętrzne „ja”.

„Gorąco zachęcam cię do tego, żebyś spojrzała na każde z wyzwań jak na eksperyment. Daj sobie szansę na poznawanie siebie i na nauczenie się, jak być swoją najlepszą wersją każdego dnia.”

Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto naprawdę chce wprowadzić w swoje życie zmiany, a może nie do końca wie, jak się za to zabrać.

muza
Recenzja: Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą - Jennifer Ashton, Sarah Toland

Tytuł: Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą

Tytuł oryg.: The Self-Care Solution A Year of Becoming Happier, Healthier, and Fitter – One Month at a Time

Autor: Jennifer Ashton, Sarah Toland

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 20-01-2020

Przekład: Aleksandra Kondrat

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2