#108 Musisz mi uwierzyć – Minka Kent

Dove Damiani niedawno rozwiodła się z mężem, a teraz on mieszka w ich domu z nową partnerką, dawną przyjaciółką Dove. Kobieta niegdyś kochała go nad życie, teraz czuje do niego odrazę. Nie potrafi mu wybaczyć, że ten ulokował swe uczucia w instruktorce jogi, a teraz wiedzie z nią sielankowe życie w ich dawnym wspólnym gniazdku. Jednak dzieje się coś strasznego – w ich piątą rocznicę ślubu ciało mężczyzny zostaje znalezione w zagajniku, nieopodal mieszkania Dove, a wszystkie dowody wskazują na nią. Cóż, chęć zemsty, zazdrość mogłyby być motywem do zabicia, jednak czy była żona naprawdę dokonała zbrodni?

„To dla ciebie żyłam.

Budziłam się co rano szczęśliwa, że mogę oglądać twoją twarz, a kiedy zasypiałam wieczorami, nadal o tobie śniłam, choć byłeś tuż obok. Podświadomie nie mogłam znieść bycia z dala od ciebie.”

 

Autorka prowadzi fabułę w taki sposób, że wprowadza zamęt w głowie Czytelnika. Możemy śledzić poczynania policji w sprawie, jednocześnie samemu zastanawiając się, kto dokonał zbrodni. Jaki miał motyw? Czy była to przypadkowa osoba, a może ktoś z najbliższego otoczenia bohatera?

Poznajemy tę historię z perspektywy dwóch osób: Dove oraz Kirsten, obecnej partnerki mężczyzny. Dove, aby oczyścić się z zarzutów, zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę, zatem przy każdym kolejnym rozdziale niewiadome się mnożą. Autorka sprawnie wprowadza Czytelnika na manowce, ukazując kolejne tropy. Musisz mi uwierzyć zawiera w sobie elementy powieści obyczajowej, thrillera oraz kryminału, a emocji nie brakuje.

Do tej pory przeczytałam wszystkie książki Minki Kent i na tej pozycji również się nie zawiodłam. Autorka doskonale wie, jak zainteresować Czytelnika, prowadząc akcję w takim tempie, by wprowadzić więcej pytań, niż odpowiedzi. Z wielką przyjemnością i zapałem prowadziłam własne śledztwo owego morderstwa, bawiąc się przy tym przednio. I takiej pozycji właśnie potrzebowałam na rozpoczęcie roku 2021! Gorąco polecam!

Recenzja: Musisz mi uwierzyć - Minka Kent

Tytuł: Musisz mi uwierzyć

Tytuł oryg.: You Have to Believe Me

Autor: Minka Kent

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 30-09-2020

Przekład: Kinga Markiewicz

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2