#92 Od nowa – Jean Hanff Korelitz

Grace jest psychoterapeutką, specjalizuje się w terapii par. Niedawno napisała książkę, w której udziela porad kobietom w wyborze partnera życiowego. Jej mąż, Jonathan, jest szanowanym, ciepłym i współczującym onkologiem dziecięcym, a syn uczęszcza do prywatnej, elitarnej szkoły. Wydaje się wręcz, że Grace prowadzi idealne życie. Niestety, idylla nie trwa wiecznie. Najpierw ktoś ze szkoły jej syna zostaje zamordowany, a później na jaw wychodzi zniknięcie Jonathana, mimo iż rzekomo miał być na medycznej konferencji. Świat Grace z dnia na dzień legł w gruzach, a ona musi postarać się zbudować je na nowo. I chociaż nie będzie to proste zadanie, z pewnością Grace się nie podda.

„I to nie jest jakaś tam wojna, zrozumiała to i mocno zacisnęła powieki. Tylko moja własna.”

Kim jest mężczyzna, z którym spędziła tyle wspólnych lat?

Od nowa to wciągający thriller psychologiczny, który opowiada o powolnym upadku głównej bohaterki. Nagle idealnie poukładane życie pęka jak bańka mydlana. I co z książką, która lada dzień ma zostać wydana? Przecież Grace jest terapeutką, pomaga parom wyjść z kryzysów, a tymczasem sama znajduje się w patowej sytuacji i nie wie nawet, gdzie znajduje się jej mąż. Rozgłos medialny na pewno nie pomoże przy promocji publikacji. Przygnębiona kobieta musi, chociażby dla syna, podnieść się, porzucić dotychczasowe życie i po prostu rozpocząć wszystko od nowa, na własnych zasadach.

Podsumowując, Autorka zafundowała Czytelnikowi całą gamę emocji. Bardzo dokładnie możemy poznać myśli Grace, jej podejście do życia, pracy oraz relacje z bliskimi. Dzięki tej dokładnej analizie razem z nią odczuwamy żal, frustrację, strach i gniew… Historia jest pełna zawiłości, tajemnic i sekretów z frapującą zagadką, którą chcemy rozwiązać, by poznać prawdę. 

Polecam serdecznie na długie, jesienne wieczory, ale zdecydowanie zanim postanowimy obejrzeć serial.
Poradnia K
rbt

Tytuł: Od nowa

Tytuł oryg.: You Should Have Known

Autor: Jean Hanff Korelitz

Wydawnictwo: Poradnia K

Data wydania: 28-10-2020

Przekład: Piotr Kaliński

Moja ocena: 9/10