#62 Gra w morderstwo – Rachel Abbott

Ślub. Najpiękniejszy dzień życia każdej młodej pary. Poznajemy grupę przyjaciół, którzy przyjechali świętować tę najważniejszą chwilę Lucasa, do Kornwalii, do wspaniałej rezydencji z widokiem na morze. Jemmy jest nowa w towarzystwie i nie zna nikogo, lecz najbardziej intryguje ją siostra pana młodego, czyli Alex, która jest wycofana i zamknięta w sobie. Próbuje podpytać o nią swojego męża, Matta, jednak ten nie ma ochoty rozmawiać na ten temat. Jemmy chętnie sama zbliżyłaby się do siostry Lucasa, jednak niewiele ma ku temu okazji, ponieważ wydarza się tragedia, a do samego ślubu nie dochodzi.

Rok później, o tej samej porze, przyjaciele znów zostają zaproszeni do posiadłości w Kornwalii na rocznicę. Ale czego? Przecież ślub się nie odbył. Nikt nawet nie domyśla się, co przygotował dla nich Lucas.

Mężczyzna dokładnie zaplanował grę towarzyską, która ma na celu ujawnienie mordercy jego siostry. To gra w morderstwo.

„- Aby zapewnić, że jutrzejszy wieczór, czyli nasza rocznica, będzie wyjątkowy, opracowałem pewną grę towarzyską. Nie zdradzę wam więcej w tej chwili, wszelkie informacje otrzymacie w trakcie lunchu. Każde z was będzie miało do odegrania rolę, a Nina przygotowała dla wszystkich odpowiednie stroje.”

Gra w morderstwo to powieść, w której akcja bardzo powoli się rozwija, jednak to nie przeszkadza podczas czytania, ponieważ możemy dzięki temu lepiej poznać historie bohaterów oraz dowiadujemy się, dlaczego Alex jest tak zamknięta w sobie. Obserwujemy tutaj grupę znajomych, którzy odnieśli spory sukces w życiu, a teraz, pod wpływem jednej gry towarzyskiej, ich życie rozpada się na drobne kawałki. Wszystkie tajemnice wychodzą na jaw. Bardzo ciężko wytypować podejrzanego, ponieważ autorka świetnie wykreowała bohaterów.

Ciekawy sposób na fabułę powieści, która wpisuje się w mroczny klimat. Jest napięcie, tajemnica, strach, przerażenie i… obłęd. Polecam!

Recenzja: Gra w morderstwo - Rachel Abbott

Tytuł: Gra w morderstwo

Tytuł oryg.: The Murder Game

Autor: Rachel Abbott

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 15-07-2020

Przekład: Adrian Napieralski

Moja ocena: 7,5/10