#505 Mokosz. Bogini mokrej ziemi – Anna Sokalska

Pewnego dnia w ogródku Elena znajduje ciało swojego męża. Sprawę zaczyna prowadzić prokurator Marian Borys, który skutecznie zaczyna grzebać w przeszłości kobiety. W miejscu przestępstwa nie ma żadnych śladów, a jak wiadomo, potrzebny jest winny, by móc zamknąć sprawę. Tutaj idealnie nadaje się Elena – cicha, tajemnicza i stroniąca od ludzi kobieta, żona zmarłego. Ludzie z otoczenia Eleny mogą wiele o niej powiedzieć, niektórzy twierdzą nawet, że jest wiedźmą.

Książka jest krótka i zawiera w sobie mało dialogów, a więcej opisów. Zagadka kryminalna wciągnęła mnie bez reszty, a nawiązania do kultury słowiańskiej były bardzo interesujące. Znajdziecie tutaj nie tylko sprawę kryminalną, ale również świetną psychoanalizę bohaterów. A kim jest tytułowy Mokosz? To patronka kobiecej płodności.

Mokosz. Bogini mokrej ziemi to książka jedyna w swoim rodzaju. Nie sądziłam, że w tak krótkiej formie można zawrzeć aż tyle tematów. Książka zapewnia sporo wrażeń i zawiera w sobie ważne przesłanie. Polecam!

świat książki
Recenzja: Mokosz. Bogini mokrej ziemi - Anna Sokalska

Tytuł: Mokosz. Bogini mokrej ziemi

Autor: Anna Sokalska

Wydawnictwo: Świat Książki

Data wydania: 15-05-2024

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2