#487 Ten głód – Chelsea G. Summers

Rozkoszna. Krwawa. Mięsista. Szczera. Psychopatyczna. Wykwintna. Makabryczna.

 

 

Dorothy Daniels poznajemy zza krat. Opowiada ona swoją historię, która sprawia, że żołądek przewraca się do góry nogami.

A za co Dorothy została skazana? Poznajcie ostrożną, niezwykle przebiegłą i dbającą o szczegóły morderczynię-kanibalkę. Kobieta zabija swoich byłych partnerów, by następnie zasmakować się (dosłownie!) w różnych częściach ich ciał.

„(…)W przeciwieństwie do was otrzymałam najlepszą opiekę zdrowotną, jaką są w stanie zapewnić wpływy z waszych podatków. W biedzie i w bogactwie, w chorobie i w zdrowiu, póki śmierć nas nie rozdzieli: dożywocie jest jak małżeństwo, tyle że bez trzymania się za rączki.”

I chociaż zabrzmi to dziwnie, może dramatycznie, książka w niezwykle poetycki sposób opowiada o brutalnych czynach Dorothy. Pomimo braku chronologii, dużych przeskoków w akcji i bohaterach, historia jest czytelna i dopracowana. A ponieważ mamy tutaj co czynienia z zapiskami bohaterki, czasem myślami odbiega ona od aktualnych wydarzeń.

Co jest tutaj ciekawe – to motyw bohaterki. Jej natury nie ukształtowało jej dzieciństwo. Żadna traumatyczne wydarzenia nie wpłynęły na jej charakter. Kobieta jest krytykiem kulinarnym, jest wiecznie głodna nowych doświadczeń. Nie ma przy tym żadnych wyrzutów sumienia. Gdyby miała cofnąć się w czasie – zrobiłaby wszystko dokładnie tak samo.

Lubicie mocne wrażenia i chcecie poznać książkę, która mocno zapada w pamięć? Ta treść zapewni Wam naprawdę wyborną ucztę kulinarną, wprowadzając Was w świat morderczego wyścigu przed prawem.

mova
Recenzja: Ten głód - Chelsea G. Summers

Tytuł: Ten głód

Tytuł oryginalny: A Certain Hunger

Autor: Chelsea G. Summers

Wydawnictwo: MOVA

Data wydania: 13-03-2024

Przekład: Urszula Gardner

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2